Panevėžyje vyksta tarptautinė fotografijos bienalė

Keturių šalių menininkai Panevėžyje kuria fotografijas ir filmus tema: „žmogus ir miestas“. 12 kūrėjų susirinko į 4-ąją Panevėžyje vykstančią tarptautinę fotografijos bienalę, kurios metu savaip įamžins Panevėžį ir panevėžiečius.

Pirmoji fotografijos bienalė Panevėžyje įvyko 2005-aisiais. Nuo 2011-ųjų fotografai iš Lietuvos bei užsienio į Panevėžio miesto dailės galeriją susirenka kas dveji metai. Praėjusiose bienalėse dalyvaudavo tik fotografai, tad šiemet nuspęsta meno forumą kiek praplėsti, į jį pakviečiant ir video menininkus.

Bienalės dalyviai ne tik kuria. Kiekvieną vakarą jie pristatinėja savo kūrybą ir skaito paskaitas, kuriose gali dalyvauti ne tik profesionalai, bet ir meno gerbėjai, ar, tiesiog, galerijos svečiai.

Bienalės kūrybos tema išliko tokia pat jau keletą metų: žmogus ir miestas. Panevėžio miesto dailės galerijos direktorė teigia, jog toks temos pastovumas – tikslingas.

Šiemet bienalėje dalyvauja 12 menininkų. Didžioji dalis jų – iš Lietuvos. Kiti – žinomi kūrėjai iš Latvijos, Lenkijos bei Bulgarijos. Daugelis teigia jau dabar žinantys, kaip atrodys jų kūriniai. Tačiau tokie kolegų susibūrimai dažnai suteikia naujų idėjų.

Pirmą kartą Panevėžyje vykstančioje fotografijos bienalėje bus atrinkti geriausi menininkų kūriniai, kurių autoriai bus apdovanoti simbolinėmis premijomis.

Bienalė baigsis birželio dvidešimtąją. Tą pačią dieną miesto fotografijos galerijoje bus atidaryta šių metų bienalės kūrinių paroda.

Plačiau vaizdo reportaže.

GNTV logo2


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: