AktualijosNAUJAUSIOS ŽINIOSPanevėžio naujienos

Panevėžys – ateities judumo miestas

Panevėžys – vienas iš trijų šalies miestų, kurių darnaus judumo scenarijuose iki 2030 m. numatytos labiausiai keliavimo įpročius keičiančios, aplinkai draugiškiausios judumo priemonės. Ateities miestu Panevėžys su Vilniumi ir Klaipėda paskelbtas Darnaus judumo forume. Visoms trims savivaldybėms apdovanojimus įteikė susisiekimo ministras Rokas Masiulis. Panevėžiui – už aktyvų dalyvavimą darnaus judumo iniciatyvose.

„Miestai ir jų gyventojai paprastai kenčia nuo eismo spūsčių, triukšmo ir oro taršos, o aplinkai draugiškos transporto priemonės, keliavimas derinant skirtingus būdus padeda spręsti šias problemas. Džiaugiuosi, kad miestai stengiasi gyventojams pasiūlyti alternatyvius susisiekimo būdus, kurie jiems būtų tokie pat patrauklūs ir patogūs, kaip ir kelionė automobiliu“, – sakė R. Masiulis.

„Džiaugiuosi, kad Panevėžyje vykstantys darbai bei vykdomi projektai puikiai vertinami ir nacionaliniu lygiu. Ateities miesto apdovanojimas yra Savivaldybės bei miesto bendruomenių kokybiško bendro darbo įvertinimas. Tikiu, kad dirbdami drauge ir ateityje pasieksime geriausių rezultatų“, – teigia Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Panevėžio darnaus judumo planas (DJP) patvirtintas 2018 m. vasarą. Šis strateginis dokumentas leidžia planuoti ekonomiškai pagrįstus, miestui naudingiausius sprendinius siekiant tvaraus darnumo ir ekologiškumo. Turėdamas DJP Panevėžys gali pretenduoti į subalansuoto miesto transporto politikos formavimo bei infrastruktūros plėtrą.

Darnaus judumo vizija 2030 metams – „Panevėžys – gyvybingas regiono centras, kuriame lengva ir patogu judėti visiems“. Numatyta įrengti ar atnaujinti 60 km pėsčiųjų, dviračių takų, pagrindinių gatvių atkarpų. Ten, kur kelio plotis pakankamas, atskirti dviračių juostas. Centro, Statybininkų, Kniaudiškių, Žemaičių mikrorajonuose rengti dviračių saugyklas, nutiesti ar atnaujinti 24 km dviračių, 30 km pėsčiųjų takų, riboti automobilių eismą Elektros ir Kranto gatvėse. Diegti e. bilieto sistemą, rengti dviračių patikros ir remonto stoteles, tvarkyti viešąsias ir žaliąsias erdves, kurti ir žymėti dviračių maršrutus, pastatyti daugiau vaizdo kamerų, atnaujinti gatvių apšvietimą, rengti saugumo priemones prie sankryžų ties perėjomis, jas pritaikant regos negalios žmonėms. Įsigyti ekologiškų autobusų, atnaujinti autobusų stoteles, čia įrengti švieslentes, optimizuoti viešojo transporto maršrutus, sutvarkyti autobusų stoties teritoriją, įrengti stacionarių greičio matuoklių, diegti dalijimosi automobiliais sistemą ir kt. Visas DJP skelbiamas www.panevezys.lt.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button