Panevėžys atsinaujina! Duris atvers modernus Kraštotyros muziejus

Panevėžio miesto savivaldybė baigia įgyvendinti dar vieną ES finansuojamą projektą – atnaujinti   ir visuomenės poreikiams pritaikyti Kraštotyros muziejaus Moigių pastatų kompleksą. Finišavo statybos ir remonto darbai, šiuo metu montuojama nupirkta įranga ir baldai.   

„Nuoseklus finansavimo kultūros įstaigoms ir jų modernizavimui didinimas duoda akivaizdžiai matomų rezultatų. Jau greitai duris atvers dar viena atnaujinta kultūros įstaiga – šiuolaikiškas interaktyvus muziejus. Lankytojus pasitiks ne tik modernizuotos patalpos, bet ir atnaujintos ekspozicijos. Neabejoju, kad muziejaus pokyčiai bus patrauklūs panevėžiečiams ir miesto svečiams“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.   

Gavus ES finansavimą atliktas pirmojo pastato (Vasario 16-osios g. 23) dalies kapitalinis remontas. Čia bus įrengta Panevėžio istorijos ekspozicija „Epochų dialogai“. Ją sudarys 5 dalys: „Nuo priešistorės iki modernėjančio miesto“, „Panevėžio krašto etnografija“, „Raudonasis teroras“, „Okupacijų gniaužtuose“ ir „Didžiuojamės Panevėžiu“. Istorinė tematika atnaujins muziejaus holą, jis bus pritaikytas renginiams bei prekiauti suvenyrais.

Rekonstruotas avarinės būklės trečiasis Moigių komplekso pastatas (Vasario 16-osios g. 25A). Čia  kuriamas edukacinis centras. Atsiras 3 klasės: gamtos, miesto ir etninės kultūros. Taip pat bus įrengtas edukacinis restauravimo centras, konferencijų salė.

Kaip teigia Kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Astramskas, bendruomenė į pirmąsias ekspozicijas atnaujintuose pastatuose bus pakviesta rugsėjį. 

Bendra Moigių pastatų komplekso atnaujinimo projekto vertė – per 1,53 mln. Eur. Iš jų beveik 1,2 mln. Eur – ES investicijos. Savivaldybė prisidėjo per 327 tūkst. Eur.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: