Panevėžys atsinaujina! Naująjį baseiną projektuos „Heimos“ studija

Išrinkti Panevėžio miesto savivaldybės paskelbto „Aukštaitijos“ sporto komplekso  rekonstrukcijos įrengiant baseiną architektūrinių idėjų konkurso nugalėtojai.

I vieta skirta „Heimos“ studijai už darbą „D11”. Iš architektų, plaukimo specialistų, Savivaldybės atstovų sudaryta komisija konstatavo, kad šiame pasiūlyme ypač integraliai valdoma pastato forma ir sąsaja su interjeru, meistriškai suvaldytos erdvės, puiki įvairių medžiagų dermė. Gerai įvertinta ir pastato funkcinė sąranga: aiškus planavimas, patogu orientuotis lankytojams, gerai išspręstas srautų judėjimas ir kt.

II vietą komisija skyrė UAB „In Ace“ („RoyalBlue“), trečiąją – MB „Dukart jot” kartu su B. V. „Johan de Wachter Architecten” („Grybšnis”).

Visi trys nugalėtojai bus apdovanoti 5000 Eur premijomis.

Kaip sakė Savivaldybėje surengtame konkurso laimėtojų darbų pristatyme dalyvavęs „Heimos“ studijos architektas Povilas Daugis, kuriant idėją siekta, kad tarp dviejų statiškų pastatų (sporto rūmų ir ledo arenos) įsiterpsiantis statinys būtų dinamiškas, atspindėtų šalia esančią privačių namų aplinką, jame būtų daug natūralios šviesos. Be to, patogus sportininkams ir kitiems lankytojams – atskirtos sporto ir komercinės patalpos. Senąjį baseiną planuojama atnaujinti, kad veiktų kompleksiškai su naujuoju. Numatyti persirengimo kambariai, daugiau kaip 600 vietų žiūrovų tribūnos, ramybės oazė – SPA zona, kavinė su vaizdu į baseiną (ji vasarą galės plėstis į lauką), sporto salės, personalo ir kt. patalpos.     

„Mums, sportininkams, svarbiausia yra funkcionalumas. Nors esame pripratę treniruotis įvairiomis sąlygomis ir atstumu nuo namų, norėtųsi daugiau jėgų atiduoti ne varginančioms kelionėms, o sportui. Todėl naujasis baseinas mums būtų didžiausias šventė ir išsigelbėjimas. Panevėžys garsėja plaukikų laimėjimais. Jei baseino projektas taps kūnu,  rezultatai gali būti dar geresni. Be to, baseinas reprezentuos miestą, galės pritraukti sportininkų iš kitų šalies miestų ar valstybių“, – teigia penkiakovininkas, pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas Justinas Kinderis.

„Projektuojant baseiną svarbiausia – atitikti sportininkų poreikius. Neabejoju projekto aktualumu ir tuo, kad baseinas bus visiškai įveiklintas, todėl nekantriai laukiu idėjos realizavimo“, – sako plaukimo treneris Žilvinas Ovsiukas. 

Savivaldybės tikslas – įrengiant „Aukštaitijos“ sporto komplekso priestatą pastatyti tarptautinius FINA reikalavimus atitinkantį 50 m ilgio 10 takelių baseiną. Čia atsiras SPA zona, sporto salės, kineziterapijos kambariai, kavinė ir kt. patalpos. Senąjį 25 m 4 takelių baseiną numatyta rekonstruoti. Naujasis priestatas turėtų sustiprinti teritorijos, kaip sporto ir sveikatingumo zonos, reikšmę mieste, bus pritaikytas bendruomenės susibūrimams ir laisvalaikiui.

  Savivaldybės planai – šiemet parengti naujojo baseino techninį projektą (dėl jo vyks derybos su „Heimos“ studija), 2021 m. jį teikti finansuoti Valstybės investicijų programai. Preliminari projekto vertė – 15 mln. Eur.

Visos architektūrinių idėjų konkursui gautos vizijos skelbiamos www.paneveziobaseinas.lt.

Daugiau informacijos apie didžiuosius miesto projektus – www.projektai.panevezys.lt.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: