AktualijosNAUJAUSIOS ŽINIOSPanevėžio naujienos

Panevėžys dalyvauja susigiminiavusių miestų projekte

Daugpilio miesto savivaldybė kaip vedančioji partnerė parengė projektą ES programos „Europa piliečiams” “Susigiminiavusių miestų” priemonės papriemonei „Piliečių įsitraukimas ir dalyvavimas demokratiniuose procesuose”. Projekto partneriai – atstovai iš 6 šalių: Lietuvos (Panevėžys), Lenkijos, Vokietijos, Švedijos, Serbijos ir Latvijos. Įsitrauks ir partneriai iš Italijos. Projekto tikslas – stiprinti miestų giminystę įtraukiant gyventojus, dalyvaujant demokratiniuose procesuose, supratimu, solidarumu ir tarpkultūrine sinergija kuriant geresnę Europos ateitį.

ES programa „Europa piliečiams” paskatino piliečių diskusijas aktualiomis ES temomis vietos, regioniniu ir tarptautiniu lygiu, taip priartindama Europą prie piliečių. Svarbu sukurti sąlygas, leidžiančias žmonėms dalyvauti ES politikos procesuose, stiprinti gyventojų solidarumą ir užtikrinti, kad pilietinės visuomeninės organizacijos, jų nariai ir bet kuris bendruomenės narys įsitrauktų į ES demokratijos stiprinimą.

„Susigiminiavusių miestų” priemonės „Piliečių įsitraukimo ir dalyvavimo demokratiniuose procesuose” papriemonei iki 2018 kovo 1 d. buvo pateikti 382 projektai iš visų ES valstybių. Finansavimą gavo 137 projektai. Tarp jų trys – Latvijos: Tukumo, Aizkrauklės rajonų ir Daugpilio miesto savivaldybių.

Lapkričio 8-12 d. Daugpilyje rengiamas tarptautinis susitikimas. Projekto partneriai susipažins su Daugpilio kultūra, pasidalins patirtimi ir kartu paminės Latvijos 100-metį. Kartu turės galimybę aplankyti Daugpilio ir Latgalos turizmo objektus.

 

  Pagal Daugpilio miesto savivaldybės informaciją parengė Komunikacijos skyrius

Siūlome perskaityti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.