Panevėžys dukart padidins miesto 3D modelį

Iki rudens pabaigos Panevėžys maždaug du kartus iki 20 kvadratinių kilometrų padidins savivaldybės plėtojamą miesto 3D modelį. Tai numatyta savivaldybei sudarius naują viešojo pirkimo sutartį su Vilniaus bendrove „IN RE“, kuri dabartinį miesto 3D modelį sukūrė 2017 metų pabaigoje.

„Panevėžys užtikrintai tęsia išmaniojo miesto lyderystę Lietuvoje ir stoja į vieną gretą su pažangiausiais Šiaurės Europos miestais kaip Helsinkis, Tamperė, Espas, Stokholmas, Malmė ir kiti. Džiugu, kad Panevėžio 3D modelis jau neša naudą miestui“, –  sako dr. Arūnas Urbšys, „IN RE“ projektų vystymo direktorius. Išplėtotas modelis apims Panevėžio laisvąją ekonominę zoną ir Panevėžio pramonės parką, o tai, pasak dr. A. Urbšio, gali prisidėti pritraukiant investicijas.

Naudodama miesto 3D modelį,  2018 m. pradžioje savivaldybė surengė Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) pastato Panevėžyje architektūrinį konkursą, kurio sąlygos numatė 3D modelių pateikimą. Konkurse varžėsi 19 darbų, komisijos nariai buvo patenkinti naujomis galimybėmis, kai modeliai įkeliami į 3D miesto kontekstą.

Šį balandį savivaldybė pranešė apie naują interneto svetainę www.projektai.panevezys.lt, kur skelbiama  išsami informacija apie daugiau kaip penkiasdešimt 2014-2020 m. ES investicijų laikotarpiu vykdomų projektų, atliktų ir pradėtų didžiųjų infrastruktūros plėtros darbų ir iniciatyvų.

„Mes vis labiau įdarbiname savo naujos kartos urbanistinio planavimo įrankį, kuriuo iš formato 2D perėjome į 3D. Panevėžys iš esmės vienintelis Lietuvoje gali pasigirti turintis galimybę savo miesto atnaujinimo ir plėtros projektus demonstruoti, analizuoti ir vertinti pasitelkdamas atvaizdavimą 3D realybės modelyje“, – sako Daiva Gasiūnienė, Panevėžio miesto savivaldybės vyriausioji architektė.

Pasak jos, skaitmeninės technologijos rodo miesto inovatyvumą, be to, tai didžiulė pagalba pritraukiant investicijas – potencialūs investuotojai net ir nebūdami Panevėžyje gali po jį pasižvalgyti virtualiai.

Pristatant projektus, pateikiama daug vizualios medžiagos, kuriose būsimų projektų simuliacijos susiejamos su realybės informacija, paimta iš miesto 3D modelio. Šiais laikais tai jau nestebintų, jei kalbėtume tik apie statiškus vaizdus, tačiau realybės informacija (esami pastatai) su simuliacijomis (modeliais) susiejami ir video siužetuose, kuriuose įdiegta 360° apžvalgos galimybe.

Vieną tokių siužetų „Panevėžio miesto Ateities vizijos 360 video pristatymas” sukūrė “Baltic Architects Group”.  Rekomenduojama žiūrėti su virtualios realybės akiniais ir ausinėmis.

https://youtu.be/P8tqcuVnH-Q

Šią savaitę vykstančioje parodoje RESTA bendrovė pristato Panevėžio miesto 3D modelį (https://cityplanneronline.com/inre/panevezys3d), taip pat 3D, statinio informacinio modeliavimo (BIM), virtualios realybės modelius bei vizualizacijas, sukurtus nekilnojamojo turto vystytojų užsakymu. Balandžio 24–27 d. „IN RE“ stende Nr. 3.25 LITEXPO 3-je salėje bus galima sužinoti, kaip kuriamas savivaldybės 3D modelis ir kokios naudos jis gali suteikti plėtojant ir valdant miesto infrastruktūrą, aktyviau įtraukiant miesto bendruomenę į miesto vystymo projektų aptarimą.

Panevėžio skaitmeninį 3D modelį 2017 m. rudenį sukūrė inovacijų bendrovė “IN RE” su partnere UAB „IT logika“.

Panevėžio 3D modelis apima miesto centro erdvę, jos plotas – apie 11 kv. km. Dronais padaryta daugiau kaip 45 tūkst. nuotraukų iš kurių pilnai automatiniu būdu „Bentley Systems“ realybės kūrimo programa „ContextCapture“ per 3,5 mėnesio sugeneruotas 3D modelis. Jo detalumo lygis siekia 5-7,5 cm., tačiau kai kurių istoriškai reikšmingų objektų – net iki 3 cm.

EDVINAS BUTKUS, UAB „IN RE”


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: