Panevėžys gerins vandentiekio infrastruktūrą

Naujuoju ES investicijų laikotarpiu Panevėžys planuoja atnaujinti ir plėsti vandens tiekimo ir nuotekų infrastruktūrą. 3 didelius projektus ketina įgyvendinti UAB „Aukštaitijos vandenys“. Juos šio mėnesio pabaigoje dar turės patvirtinti Savivaldybės taryba.

Projektu „Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Panevėžio miesto pietvakarinėje dalyje (tarp V. Alanto, Šilauogių, Spanguolių, Ešerių, Balandžių ir Aviečių g.) bei Keramikų, Žemaičių, Sodų, Šiaulių, Stoties ir Durpyno g.“ būtų įrengta apie 36 km vandentiekio ir nuotekų tinklų. 356 privatūs namai galės prisijungti prie centralizuotų vandentiekio, 344 namai – prie nuotekų tinklų. Bendra projekto vertė – beveik 3,44 mln. Eur. Pusė jų – ES lėšos, kita pusė – UAB „Aukštaitijos vandenys“.

Antruoju projektu siekiama rekonstruoti miesto nuotekų valymo įrenginius – įdiegti šiuolaikinę technologinę įrangą. Pastačius naują 2600 kub. m pūdytuvą bus racionaliai išnaudojami jau veikiantys biodujų kogeneratoriai, pagaminama daugiau elektros energijos. Bus pūdomas ne tik pirminis, bet ir perteklinis dumblas, pūdytuvas leis efektyviau džiovinti nuotekų dumblą. Dėl to sumažės organinių medžiagų, išskiriamų lakiųjų medžiagų, dumblo džiovinimo įrenginių kondensavimo įrangos eksploatacijos ir priežiūros kaštai. Po pūdymo ne tik mažės dumblo kiekis, bet ir išlaidos jam sausinti, džiovinti ir išvežti. Bendra projekto vertė – per 2,65 mln. Eur, iš jų pusė – ES lėšos.

Trečiuoju projektu planuojama rekonstruoti slėginius 900 ir 1000 mm nuotekų tinklus nuo K16 kameros Savitiškio g. iki K11 Šiaulių g. (Nausodės km., Panevėžio r.). Numatyta atnaujinti beveik 5 km tinklų. Tai leis išvengti potencialių vamzdynų avarijų, pagerės nuotekų valymo efektyvumas. Pasak UAB „Aukštaitijos vandenys“, dabar eksploatuojami gelžbetoniniai nuotekų tinklai įrengti 1978-1986 m., jų eksploatavimo laikas – 25 metai. Taigi egzistuoja didelė avarijų tikimybė. Kita vertus, senosios linijos yra pavojingai arti Nevėžio. Todėl įvykus vamzdyno avarijai ir išsiliejus nuotekoms iškiltų ekologinė grėsmė upei, šalia esantiems dirbamos žemės plotams, gyvajai gamtai. Bendra šio projekto vertė – beveik 3,39 mln. Eur, iš jų pusę sudarys ES parama.

Visus 3 projektus ketinama įgyvendinti 2016–2018 m.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: