Pixabay nuotr.

Panevėžys – ieškantiems didelio miesto patogumų jaukioje gyvenvietėje už priimtiną kainą

Butai Panevėžyje jau po truputį įgauna priešpandeminius pardavimo pagreičius – 2019 metais fiksuotas ypatingas aktyvumas Panevėžio butų rinkoje, tik 2 procentais viršijo 2021-ųjų metų pardavimus, nors pandeminiais 2020-aisiais metais jie buvo nukritę beveik 30 procentų.

Dabartinės ekonominės tendencijos sąlygoja kainų šuolį visoje nekilnojamo turto rinkoje, tačiau Panevėžyje jis prieinamas už gerokai mažesnę kainą nei Lietuvos didmiesčiuose. Patrauklu kiekvienam, norinčiam sutaupyti, bei pernelyg nenutolti nuo šiuolaikiško miesto gyvenimo būdo.

Pritraukia ne tik panevėžiečius

Panevėžys aktualus ne tik vietiniams gyventojams – būdamas 5-uoju pagal dydį Lietuvos miestu, gali pasiūlyti daugybę modernaus ir kartu istorinio miesto privalumų: išvystyta infrastruktūra ir pramonė, aktyvus kultūrinis gyvenimas, gausybė lankytinų objektų bei išplėtota paslaugų sfera pritraukia nemažai gyventojų iš aplinkinių regionų. Dar 2013 metais įkurta Panevėžio laisvoji ekonominė zona (LEZ) kartu su Panevėžio mokslo ir technologijų parku (PMTP) prisideda prie darbo vietų kūrimo bei išlaikymo, ir tampa pagrindiniais Aukštaitijos talentų traukos centrais.

Rinkitės butą įvertinę mikrorajoną

Jei manėte, kad populiariausi butai Panevėžyje, kaip ir daugumoje kitų miestų išsidėstę centre, šįkart nesate visiškai teisūs. Iš tiesų, aplink centrinę miesto aikštę ir ją supančiose gatvelėse esančio nekilnojamo turto kaina yra aukštesnė nei kitose lokacijose dėl šalia esančių institucijų bei paslaugų centrų, ir akiai malonios aplinkos, tačiau sandorių čia įvyksta sąlyginai nedaug – tik 10-12 procentų nuo bendrų NT pardavimų.

Patraukliausi – pietvakarinėje ir vakarinėje miesto dalyse esančiuose miegamuosiuose rajonuose Klaipėdoje, Pilėnuose ir Kniaudiškiuose. Šios miesto zonos paklausios ne tik dėl patogios lokacijos netoli miesto centro, bet ir išplėtotos infrastruktūros: netoliese esanti poliklinika, nemažai prekybos centrų, darželių, mokyklų, sporto ir laisvalaikio įstaigų. Klaipėdos mikrorajono kaimynystėje išsidėstęs Kultūros ir poilsio parkas, o šalia Pilėnų intensyviai kyla nauji objektai, kas dar labiau iškelia šių vietovių vertę.

Kur dar ieškoti patrauklaus nekilnojamojo turto Panevėžyje

Iš viso Panevėžyje suskaičiuojama apie 20 mikrorajonų, tačiau pačių miestelėnų geriausiai žinomi ir dažniausiai minimi yra vos šeši pavadinimai, mat kitose miesto dalyse dominuoja pramonės objektai arba pavieniai mažaaukščiai gyvenamieji namai. Be jau minėtų Klaipėdos, Pilėnų ir Kniaudiškių, kitos vietovės kur dažniausiai perkami butai Panevėžyje – mikrorajonuose – Tulpėse, Marijonuose ir Žemaičiuose.

Svarbu paminėti, kad šie miegamieji rajonai, esantys rytinėje bei šiaurinėje miesto pusėse, labiau nutolę nuo miesto centro, juose dominuoja senesnės statybos namai, tad yra mažiau populiarūs ir pigesni nei vakariniai kvartalai. Kita vertus, neseniai renovuotas 4 hektarų ploto Marijonų (buvęs Jaunimo) sodas, išvagotas plačių pasivaikščiojimo takų tarp įspūdingų želdynų, suteikia kaimynystei papildomo žavesio. Reikėtų pastebėti, kad Panevėžys, gražiai išsiskleidęs iš abiejų Nevėžio upės pusių, yra gana žalias miestas aktyviai puoselėjantis ir plečiantis savo žaliąsias zonas. Gyventojų manymu, būtent todėl butai Panevėžyje pastaruoju metu įgauna dar daugiau patrauklumo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: