Panevėžys ieško naujų būdų kaip lopyti duobėtas gatves

Panevėžyje pradėta taikyti greitesnė gatvių asfalto duobių lyginimo technologija. Jei ši technologija pasiteisins, ateityje miesto gatvėse atsivėrusios duobės bus užlygintos ne tik greičiau, bet ir kokybiškiau.

Panevėžio miesto savivaldybė ir toliau ieško būdų efektyviau tvarkyti miesto gatvių duobes. Mieste ir toliau bus taikoma „Remix plius“ technologija, o dabar bandomas ir dar vienas būdas: užlieti duobes perkaitinant frezuotą asfaltą ir pridedant papildomų rišamųjų medžiagų.

Prie mašinos tvirtinamą įrenginį, kuriame kaitinamas ir maišomas naudotas asfaltbetonis, bendrovė „Panevėžio gatvės“ laikinai išsinuomojo. Ir nors ši technologija atrodo gana ekologiška ir perspektyvi, kelininkai teigia, kad išsibandyti verta, tačiau ateityje naudoti plačiau – ne: didelės kuro sąnaudos, ilgai užtrunka medžiagų kaitinimas, išsiskiria nemažai dūmų, o kol asfaltbetonis kaista, darbuotojams belieka stovėti ir laukti.

Visgi, neabejojama, kad toks būdas sutvarkyti duobes yra efektyvesnis ir karšto asfalto danga yra prilyginama naujai, tad po pirmųjų šalčių išnykti tarsi pastarosios nebūtų buvę, neturėtų. Tokia technologija bus išbandoma dar ne vienoje miesto vietoje.

Anot Tomo Juknos, jei paaiškės, kad ši priemonė išties yra mažai efektyvi, mieto gatvių duobėms tvarkyti bus ieškoma kitokių alternatyvų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: