Panevėžys jungiasi prie iniciatyvos „River Cleanup“

Birželio 6 d., minint Tarptautinę aplinkos dieną, antrą kartą Lietuvoje vyks tarptautinė upių ir vandens telkinių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, siekianti užkirsti kelią atliekų patekimui į jūras bei vandenynus. Kviečiamos bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos, pavieniai asmenys tapti kovotojais už švarias upes, atkreipti dėmesį į perteklinio vartojimo, atliekų susidarymo problemą ir jungtis prie šios iniciatyvos, renkant šiukšles iš Nevėžio upės bei Žagienio upelio.

Susidomėję šia iniciatyva kviečiami kreiptis tel. 8 646 37215, 8 620 90045 arba el. paštais aplinka@panevezys.lt, vilija.gyliene@panevezys.lt, nurodant upės atkarpą, kurioje planuojama rinkti atliekas, atsakingą asmenį, jo kontaktus. Panevėžio miesto savivaldybė savo ruožtu užregistruos tvarkomus taškus „River Cleanup“ žemėlapyje, su iniciatyvos dalyviais suderins atliekoms skirtas maišų perdavimo, jų palikimo vietas ir kt.

2017 m. Panevėžio miesto savivaldybės taryba  patvirtino Panevėžio miesto savivaldybės Baltijos jūros išsaugojimo veiksmų planą ir Mėlynąją strategiją. Panevėžys imasi atsakomybės už darnų vystymąsi, siekia palikti švarią aplinką ateities kartoms. Vienas iš strateginių tikslų – Aplinkos kokybės gerinimas, o vienas iš veiksmų – palaikyti švarą upių vandenyse.  

„River Cleanup“ –  tai Belgijoje gimusi iniciatyva vis labiau populiarėja tiek Europoje, tiek ir už jos ribų. Šiemet prie iniciatyvos prisijungs penki žemynai, tikimasi sutelkti dalyvius į daugiau nei 100 tvarkymosi taškų. Šio iniciatyvos tikslas – ne tik skatinti žmonių sąmoningumą dėl vandens telkinių taršos, bet ir pakviesti juos tapti sprendimo dalimi.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: