Panevėžys ketina dalyvauti lyčių lygybės projekte

Panevėžio miesto savivaldybė su užsienio partnerėmis iš Švedijos, Vokietijos, Slovėnijos, Ispanijos, Prancūzijos, Graikijos rengs projektą „Lyčių lygybės kraštovaizdis – tvarus ir skirtingus poreikius atitinkantis miestų plėtros metodas“ ir teiks finansuoti ES fondų URBACT programai. Ši programa remia tvarią integruotą Europos miestų plėtrą, skiria lėšų kurti bendradarbiavimo tinklams, keičiantis sukauptomis žiniomis ir patirtimi.

Panevėžys planuoja teikti paraišką su Umeos (Švedija), Frankfurto (Vokietija), Celės (Slovėnija), Barselonos (Ispanija), La Rošelio (Prancūzija), Trikalos (Graikija) savivaldybėmis.

Projekto tikslas – lyčių lygybės sąlygų konkrečioje vietoje, teritorijoje sukūrimas holistiniu požiūriu. Tai vienas metodų, padedantis planuoti miesto infrastruktūrą, viešąsias erdves, kad jos būtų pritaikytos skirtingoms žmonių grupėms (pagal amžių, lytį) ir skatintų įtrauktį, o ne atskirtį. Nes skirtingos lytys nevienodai naudoja ir jaučia viešąsias erdves, transportą, paslaugas ir t.t.

Tarkim, viešųjų erdvių naudojimo tyrimai atskleidė didelius skirtumus tarp berniukų ir mergaičių. Mokyklos kiemas mergaitėms yra bendravimo, o berniukams – fizinių užsiėmimų vieta. Tad turėtų būti rengiami atvirų erdvių projektavimo pasiūlymai. Kitas pavyzdys – transporto infrastruktūros plėtra pagal lyčių poreikius.

Gavus finansavimą, projektas būtų vykdomas etapais. Pirmuoju kiekvienas miestas atliktų pradinę situacijos analizę, išsiaiškintų pagrindinius uždavinius ir parengtų darbų įgyvendinimo planą antrajam etapui. Šio metu miestai vykdys mainų ir gebėjimų ugdymo programą su URBACT ekspertais, yra galimybė atlikti nedidelius bandomuosius projektus.

Bendra projekto pirmojo etapo vertė – 75 000 Eur. Panevėžio miesto indėlis sudarytų  1875 Eur.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: