Panevėžys laukia orkestrinės muzikos grandų iš Norvegijos

Praėjusį savaitgalį Panevėžio Laisvės aikštė atvėrė vartus naujam orkestrinės muzikos sezonui. „Dūdų vasaros-14“ festivalį atidarė panevėžiečiai – Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos orkestras (vadovas Saulius Buitvydas) ir Panevėžio r. Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos mušamųjų ansamblis „Drum Line Aukštyn“. Būgnininkų-šauklių sukviečiančiomis kompozicijomis ir serpantinus spjaudančiais šventiniais konfeti patrankų šūviais prasidėjo pučiamųjų vasara – ilgiausiai trunkanti orkestrinės muzikos fiesta Lietuvoje.

Gerokai prieš renginį festivalio išsiilgę gerbėjai rinkosi sau kėdes, malonią medžių paunksmę, vieni kitiems džiaugėsi prasidedančių penktadienio koncertų virtine… Besišypsantis senjoras renginio organizatoriams įteikė savo sukurtas eiles, kurias taip ir pavadino – „Dūdų vasara“. Toks dėmesys jaudina, pabrėžia festivalio svarbą, sukelia teigiamas ir viltingas emocijas tiek atlikėjams, tiek patiems žiūrovams.

Laukimas pagrįstas. Stebinantys pasirodymai, naujos orkestrų programos, festivalio dalyviai iš Lietuvos ar užsienio pripildys miestą muzikos žanrų ir atlikimo stilių įvairove.

Jau šios savaitės penktadienį Panevėžyje svečiuosis vienas iš žymiausių ne tik pačios Norvegijos, bet ir Europos orkestrų – „Stavanger Brass Band“ (dirigentas Allan Withington). 14 val. norvegų muzikos žvaigždės ves meistriškumo kursus Panevėžio muzikos mokykloje, o 17 val. prie kavinės „Galerija XX“ panevėžiečiai ir miesto svečiai galės pasimėgauti profesionalaus orkestro pasirodymu.

Malonių akimirkų su „Dūdų vasara“!

Organizatorius – Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija (LBBA)

Gintaro Viksvos nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: