Panevėžys mezga draugystės ryšius su Gruzija

Panevėžio miesto mero pavaduotojas Aleksas Varna, administracijos direktorius Tomas Jukna viešėjo Gruzijos Rustavio mieste. Viešnagė buvo produktyvi – spalio 10 d. pasirašytas abiejų savivaldybių bendradarbiavimo ketinimų protokolas.

„Gruzijos strateginis tikslas – Europos Sąjunga. Todėl ši valstybė nori pasisemti daugiau patirties bendraujant su įvairiomis ES šalimis ir miestais, plėtojant demokratinius santykius, kuriant ir įgyvendinant bendrus projektus. Svarbu ir tai, kad 2014-2020 m. ES investicijų laikotarpiu atsiranda nauja Rytų partnerystės, kuria galėtų sėkmingai pasinaudoti abu miestai“, – teigia mero pavaduotojas A. Varna.

Todėl Panevėžio ir Rustavio bendradarbiavimo ketinimų protokolu numatyta sukurti efektyvios nuolatinės partnerystės abipusiai naudingus ryšius įvairiose ekonominio ir socialinio gyvenimo srityse. Planuojama koncentruotis į ekonominių ir socialinių ryšių (ypač verslo) plėtrą, patirties ir informacijos mainus valdymo ir savivaldos srityse, bendrų projektų rengimą, gerų bendradarbiavimo sąlygų kūrimą švietimo, sveikatos apsaugos, socialinės, aplinkosaugos, kultūros, sporto ir turizmo srityse.

Bendradarbiavimo ketinimų protokolo pagrindu vėliau planuojama pasirašyti sutartį, patvirtinti konkrečių veiksmų planą.

Rustavis – trečias pagal dydį Gruzijos miestas, įsikūręs šalies pietryčiuose, 27 km nuo sostinės Tbilisio. Čia gyvena apie 120 tūkst. gyventojų. Kaip ir Panevėžys, Rustavis didžiuojasi puikia geografine padėtimi (20 km iki tarptautinio Tbilisio oro uosto, 45 km – Armėnijos, 30 km – Azerbaidžano). Kaip ir Panevėžys, žlugus Sovietų Sąjungai Rustavis išgyveno nelengvus laikus – bankrutavo didžiosios gamyklos ir fabrikai. Dabar miestas atsigauna – vystoma metalurgijos pramonė, žemės ūkis, atnaujinama infrastruktūra.

Bendradarbiavimo ketinimų protokolas – ne pirmasis Panevėžio sąlyčio taškas su Gruzija. Mūsų mieste ne kartą lankėsi Ozurgečio A. Cucunavos profesionalaus dramos teatro režisierius Vasilis Čigogidzė. J. Miltinio dramos teatre iki šiol rodomas jo 2007 m. režisuotas spektaklis „Sveiki, žmonės“. Pernai Gruzijos teatralai panevėžiečiams vaidino spektaklį „Sumanūs bepročiai“. Plėtojami ir kiti kultūriniai mainai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *