Panevėžys minės Lietuvos ir Europos jaunimo metus

Europos Parlamentas praėjusių metų gruodį 2022-uosius paskelbė Europos jaunimo metais, taip sudarydamas unikalią galimybę atkreipti dėmesį į jaunimo politiką tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmenimis.

Pagrindinė jaunimo metų tema – jaunimo  įgalinimas. Siekdamas atskleisti šią temą Jaunimo reikalų departamentas (JRD) kartu su partneriais išsikėlė 4 tikslus: pasiekti jaunus žmones, kurie anksčiau nebuvo pasiekti ir informuoti juos apie galimybes nacionaliniu bei ES lygmenimis; pastebėti ir dalytis gerąja praktika ES jaunimo politikos ir ES programų įgyvendinimo srityje; skatinti jaunimo organizacijų ir jaunimo aktyvumą; plėtoti jaunimo ir sprendimų priėmėjų dialogą temomis, kuriuos liečia jaunimą.

„Lietuvoje jaunimo metai pirmą kartą buvo paskelbti 2000-aisiais. Nuo šio laiko praėjo du dešimtmečiai, per kuriuos užaugo nauja, aktyvi, žingeidi jaunimo karta. Smagu matyti aktyvius Panevėžio jaunimo organizacijų atstovus, kurie buriasi drauge, bendrauja, mokosi ir aktyviai dalyvauja miesto gyvenime. Tikimės, kad jūsų veiklumo dėka mūsų mieste bus įgyvendinta ne viena graži jaunimo iniciatyva“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Jaunimo metų proga JRD kartu su Europos komisijos atstovybe Lietuvoje, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga, Lietuvos jaunimo reikalų koordinatorių asociacija ir kitomis jaunimo ar jaunimui dirbančiomis organizacijomis vykdys veiklas, siekdamas visų jaunimo grupių įtraukimo ir įgalinimo. Be to, šiemet  bus minimos Lietuvos jaunimui svarbios sukaktys: Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos trisdešimtmečio ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos penkiasdešimtmečio įsteigimo jubiliejai.

Jaunimo metų atidarymo renginys planuojamas jau kovo 4 d. Visagine. Renginio metu dalyviai galės išgirsti Lietuvos vadovų sveikinimus bei žinomų Lietuvos veikėjų ir jaunimo atstovų diskusijas, apie tai, ką reiškia būti jaunu žmogumi. Išsamesnė informacija apie kitus Jaunimo metams skirtus renginius skelbiama www.jrd.lt.

Jaunimo metais įvairių renginių numatyta ir Panevėžyje. Pirmasis jų numatytas balandžio 1 d., – bus švenčiamas 5-asis Panevėžio atviro jaunimo centro gimtadienis, kurio metu oficialiai Panevėžyje bus paskelbtas Jaunimo metų atidarymas. Liepos 9 d. planuojama vykdyti jaunimo pikniką. Liepos-rugpjūčio mėnesiais vyks biblioterapijos ir kūrybiškumo stovykla jaunimui „Kėdes į lauką“. Rugsėjo pabaigoje  drauge su Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąja biblioteka planuojama surengti Jaunimo forumą. Spalio mėnesį numatytas projektas „Pilietiškumo mokykla“. Gruodžio mėnesį vyksiančiuose jau tradiciniais tapusiuose Jaunimo apdovanojimuose vyks ir Jaunimo metų uždarymo šventė.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: