Panevėžys minės solidarumo su Baltarusijos politiniais kaliniais dieną

Panevėžio miesto savivaldybė jungiasi prie LR Užsienio reikalų ministerijos organizuojamos akcijos ir lapkričio 27 d. minės solidarumo su Baltarusijos politiniais kaliniais dieną. Ta proga, rytoj šalia Savivaldybės pastato plevėsuos Baltarusijos tautinė vėliava, taip pat pastatas bus apšviestas Baltarusijos tautinės vėliavos spalvomis. Šia akcija siekiama išreikšti Baltarusijos žmonėms palaikymą jų kovoje už demokratiją ir laisvę.

„Panevėžiui yra svarbu, kad ir kaimyninėje Baltarusijoje būtų užtikrintos žmogaus teisės ir demokratiniai procesai, todėl prisidedame prie Užsienio reikalų ministerijos organizuojamos akcijos. Nuo 2018 m. Baltarusijos miestas Vitebskas papildė Panevėžio miestų partnerių gretas, todėl mums rūpi kaip ir kokiomis sąlygomis gyvena mūsų miesto partnerio žmonės“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Baltarusijos žmonės neturi tiek pilietinių laisvių kaip demokratinių valstybių piliečiai. Kaip žinia, suklastojęs 2020 m. prezidento rinkimus valdantis režimas drastiškai numalšino pilietinės visuomenės protestus, dar labiau suvaržė žmogaus teises ir laisves šalyje. Deja, neapsieita ir be žmonių aukų. Didelė dalis aktyvių žmogaus teisių gynėjų priversti pasitraukti iš šalies ir tęsti darbus egzilyje – Lietuvoje, Lenkijoje, Ukrainoje, kitur. Praėjus metams, virš 880 politinių kalinių, parodžiusių pilietinę drąsą ir reikalavusių demokratinių rinkimų, tebėra įkalinti Baltarusijos režimo kalėjimuose ir kolonijose.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: