„Panevėžys“ neprilygo „Žalgiriui“

Gintaras Brazdžionis

Šiandien FK „Panevėžys“ Lietuvos A lygos čempionato rungtynes namuose žaidė su Vilniaus „Žalgiriu“. Šį susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 0:3 (0:1).

Nuo pat mačo pradžios svečiai perėmė iniciatyvą ir tvirtai užvaldė aikštės vidurį. Šeimininkai žaidė labiau atsitraukę prie savo baudos aikštelės ir laukė galimybių rengti greitas kontratakas. Pirmasis mačo įvartis krito 18-ąją rungtynių minutę – „Žalgirio“ legionierius iš Ispanijos Victoras Perezas tiksliu tolimu smūgiu į apatinį vartų kampą pelnė įvartį.

32-ąją susitikimo minutę „Panevėžio“ treneriai atliko priverstinį keitimą. Traumą patyrusį Tadą Eliošių pakeitė aikštėje pasirodęs Ernestas Veliulis. Iki pertraukos aikštės šeimininkams nepavyko sukurti pavojingesnių progų prie svečių vartų, o poilsio komandos išėjo svečiams pirmaujant rezultatu 1:0.

Pertraukos metu Žemynos stadione buvo pagerbti netolimoje praeityje Panevėžio miestą garsinę keturi futbolininkai: Tadas Markevičius, Mantas Savėnas, Žilvinas Banys ir Povilas Lukšys. Visi keturi žaidėjai ilgus metus rungtyniavo ne tik „Panevėžio“, bet ir „Ekrano“ klube.

Antrajame kėlinyje panevėžiečiai žaidė aktyviau nei iki pertraukos, bet vilniečių vartams grėsmės beveik nekėlė. Įsiminė momentai, kada R. Ledesma smūgiavo visiškai šalia „Žalgirio“ vartų virpsto  ir E. Tamulevičiaus akistata su svečių ekipos vartininku, kurią panevėžietis pralaimėjo. Šalies vicečempionai antrajame kėlinyje įmušė dar du įvarčius. Tomislavas Kišas antrąjį įvartį „Žalgiriui“ pelnė 53-ąją žaidimo minutę, o trečiąjį – jau per teisėjo kompensuotą laiką.

Su ,,Žalgiriu” panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Marius Suvaizdis, Vytas Gašpuitis, Pavelas Krukas, Lukas Čerkauskas, Mantas Fridrikas, Aleksandras Erkinas, Paulis Janušauskas, Tadas Eliošius (32 min. Ernestas Veliulis), Aandrejus Karvackis (73 min. Rafaelis Ledesma), Sigitas Urbys (78 min. Sebastianas Vasquezas), Edvardas Tamulevičius.

Šiame susitikime šeimininkams dėl praėjusiame ture  gautos raudonos kortelės negalėjo padėti Tautvydas Eliošius bei traumuotas Tomas Salamanavičius.

Įdėmiai rungtynes stebėjęs buvęs ilgametis komandos žaidėjas Povilas Lukšys sakė, kad šiame mače panevėžiečiai neparodė savo tikrojo veido.

„Susidarė toks įspūdis, kad panevėžiečių žaidime trūko agresyvumo ir juos slėgė varžovų autoritetas. Kita vertus, tu žaidi taip, kaip tau leidžia varžovas. Apie tikrąjį komandos pajėgumą bus galima spręsti vėliau, kai varžovai bus ne tokie pajėgūs kaip šį sykį. Komanda sukomplektuota gerai ir pergalių tikrai greitai sulauksime“, – kalbėjo buvęs komandos futbolininkas.

FK „Panevėžys“ kapitonas Paulius Janušauskas po susitikimo pripažino, kad „Žalgiris“ atrodė geriau, tačiau, žaidėjo nuomone, šeimininkai nenusipelnė pralaimėti rezultatu 0:3.

FK „Panevėžys“ vyriausiasis treneris Aleksandras Kurtijanas po mačo teigė, kad čia yra A, o ne Pirma lyga, todėl varžovai nepalyginamai stipresni.

„Kruopščiai ruošėmės šiam susitikimui, analizavome varžovų žaidimą, bet „Žalgiris“ buvo geresnis. Reikia gerbti varžovus, bet šį kartą ta pagarba varžovams buvo tokia didelė, jog kai kurie žaidėjai vengė aštresnės kovos.  A lygos čempionatas dar tik prasidėjo, todėl dėl tų dviejų pralaimėtų susitikimų jokios panikos nėra. Reikia suprasti, kad čia jau ne Pirma lyga, kur rungtyniavome pernai, o pajėgiausia Lietuvos futbolo lyga, kur visi varžovai jau visiškai skirtingo lygio. Darysime išvadas ir labai atsakingai ruošimės artėjančioms rungtynėms su „Palanga“, – teigė „Panevėžio“ strategas.

„Žalgirio“ vyriausiasis treneris Marekas Zubas po mačo sakė, kad jam malonu po kelerių metų pertraukos vėl atvykti į Panevėžį.

„Paskutinį kartą Panevėžyje buvau, kai tuometinis „Ekranas“ tapo šalies čempionu. Vėl smagu matyti jūsų miesto komandą Lietuvos A lygos čempionate. Šiandien aikštėje „Žalgirio“ futbolininkai buvo geresni ir pelnytai laimėjo šias rungtynes“, – po susitikimo kalbėjo šalies vicečempionų strategas M. Zubas.

Artimiausias rungtynes FK „Panevėžys“ žais kovo 17 dieną svečiuose su „Palanga“.