„Panevėžys” nusileido „Riteriams”

Gintaras Brazdžionis

Sekmadienį FK „Panevėžys“ Lietuvos A lygos penktojo turo rungtynes namuose žaidė su Vilniaus „Riteriais“. Šį susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 1:2 (0:1).

Mačo pradžioje kamuolį ilgiau kontroliavo svečiai, bet šeimininkai patikimai gynėsi ir neleido varžovams sukurti pavojingesnių momentų prie Mariaus Suvaizdžio vartų. Abiejų komandų atakos strigdavo ties baudos aikštelės riba. Nei „Panevėžio“, nei „Riterių“ vartininkai darbo beveik neturėjo.

Pirmasis „Riterių“ komandos žaidėjų smūgis į aikštės šeimininkų vartų plotą baigėsi įvarčiu. Tolimu stipriu smūgiu 24-ąją susitikimo minutę pasižymėjo svečių legionierius Teremas Moffis. Po minutės šis futbolininkas turėjo dar vieną neblogą progą, bet iš baudos aikštelės ribų jo smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia „Panevėžio“ vartų virpsto.

Praleidę įvartį į savo vartus panevėžiečiai bandė rungtyniauti žymiai aktyviau. 34-ąją rungtynių minutę „Riterių“ baudos aikštelėje iš Pauliaus Janušausko perdavimo sulaukęs Sigitas Urbys nesugebėjo tiksliai sustabdyti kamuolio. Gana greitai iš toli pavojingai smūgiavo Tautvydas Eliošius, bet vilniečių vartininkas atrėmė smūgį, o Rafaelio Ledesmos šūvis buvo stiprus, bet labai netikslus.

Poilsio komandos išėjo „Riteriams“ pirmaujant rezultatu 1:0.

Labai ryžtingai nusiteikę panevėžiečiai pradėjo antrąją rungtynių pusę ir kelias minutes buvo apgulę varžovų baudos aikštelę. Vis dėlto 55-ąją mačo minutę vėl krito įvartis į „Panevėžio“ klubo vartus. Visiškai be priežiūros šeimininkų baudos aikštelėje paliktas Artiomas Gurenka pasiuntė kamuolį į šeimininkų vartus. Neilgai džiaugėsi savo antruoju įvarčiu svečiai. Jau po dviejų minučių Tadas Eliošius pasiuntė kamuolį į „Riterių“ vartus.

Ir toliau panevėžiečiai nemažino apsukų. Pavelas Krukas pasiuntė kamuolį į svečių vartus, bet įvartis nebuvo užskaitytas dėl nuošalės. Netrukus pavojingą Tado Eliošiaus smūgį atrėmė „Riterių“ vartininkas Tomas Švedkauskas.

Nepaisant abiejų komandų žaidėjų pastangų, rezultatas nepasikeitė iki susitikimo pabaigos. „Riteriai“ iškovojo pergalę rezultatu 2:1.

Su „Riteriais“ panevėžiečiai rungtyniavo tokios sudėties: Marius Suvaizdis, Andrejus Karvackis, Vytas Gašpuitis, Mantas Fridrikas, Pavelas Krukas, Lukas Čerkauskas, Sigitas Urbys (46 min. Tadas Eliošius), Ernestas Veliulis, Tautvydas Eliošius, Paulius Janušauskas (76 min. Edvardas Tamulevičius), Rafaelis Ledesma (79 min. Sebastianas Vasquezas).

Artimiausias rungtynes FK „Panevėžys“ žais balandžio 14 dieną, sekmadienį, išvykoje su Klaipėdos „Atlantu“.