Panevėžys pasiekė skolinimosi dugną

Panevėžio miesto taryba valdančiosios daugumos balsais pritarė, kad būtų imama dar beveik 1,6 mln. eurų ilgalaikė paskola, kuri būtų skirta Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC)statybos rangos darbams apmokėti bei įveiklinimo įrangai (jau pastatyto centro baldams ir technikai) įsigyti. Paėmus šią paskolą bus išsemtos visos Panevėžio miesto savivaldybės tolesnio skolinimosi šiais metais galimybės.

Opozicijos atstovams suabejojus tokiuo skolinimosi būtinumu, savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna akcentavo, kad taryba jau pritarė SEMC statybai ir įsipareigojo, jog savivaldybė prisidės 29 proc. projektui įgyvendinti reikalingų lėšų.

Buvęs parlamentaras Povilas Urbšys ir „žaliasis“ Mantas Leliukas teigė pirmą kartą Lietuvoje matantys tokią rekonstrukciją kai viskas sulyginama su žeme ir teiravosi, kiek kainuos griovimas ar statybos, o kiek įrangos įsigijimas. Į šį klausimą T.Jukna atsakė, kad projektas gabalais neskaidomas ir pinigai atskirai nedalijami. Anot jo, bendra SEMC vertė yra 9,4 mln. eurų, o savivaldybės indėlis bus 2,6 mln. ar 2,7 mln. eurų. P.Urbšys pastebėjo, kad Vyriausybė prie centro finansavimo prisidės tik nuo kitų metų, todėl buvęs parlamentaras išreiškė nerimą kaip bus su kitų miesto kultūros įstaigų atnaujinimu.

Opozicijos atstovai stebėjosi, kad centro statybos dar net neprasidėjo, tačiau pinigai įrangai pirkti jau skolinami. Judėjimo „Kartu“ atstovas Rimantas Ridikas, nors paskolai imti bus skelbiamas konkursas, teiravosi, kokio dydžio palūkanas už paskolą teks mokėti.

T.Jukna atsakė, jog savivaldybė palūkanas mokės tik už panaudotą kredito dalį, o palūkanų dydis paaiškės tik po konkurso, tačiau sutiko, kad šiemet savivaldybė daugiau skolintis nebegalės.

Opozicijos lyderė Gema Umbrasienė konstatavo, kad valdantieji dėl savo ambicijų SEMC skirs tiek kiek reikės. Ji teigė net susilažinusi pati su savimi, kad centrui savivaldybė turės papildomai sukrapštyti dar ne vieną milijoną.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *