Asm. archyvo nuotr.

Panevėžys sieks Valstiečių gatvę pervadinti į kunigo Alfonso Lipniūno gatvę

Prieš pastarąjį Panevėžio miesto tarybos posėdį Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos vardu kalbėjusi Indiana Grigienė kreipėsi į savivaldybės administraciją prašydama, kad dabartinei Panevėžio Valstiečių gatvei butų suteiktas kitas pavadinimas ir įamžintas antisovietinę ir antinacistinę veiklą vykdžiusio kunigo Alfonso Lipniūno atminimas.

Apžvelgusį A.Lipniūno veiklą, jo nuopelnus ir įvertinimus, I.Grigienė konstatavo, jog senokai pradėtas kunigo pripažinimo palaimintuoju paskelbimo procesas ir netrukus Vatikanas jį turėtų paskelbti palaimintuoju.

Tuo tarpu, anot politikės, tokios visuomenės grupės kaip valstiečiai Lietuvoje nebėra, Valstiečių gatvė yra beveik šalia buvusio žydų geto, todėl būtų atiduota pagarba ir įamžintas kunigo A.Lipniūno atminimas.

I.Grigienės pareiškimas, aišku, Taryboje nebuvo svarstomas, tačiau meras Rytis Mykolas Račkauskas tarstelėjo, jog pirmiausia reikėtų atsiklausti vieno Valstiečių gatvėje gyvenančio politiko, tai yra aktoriaus Laimučio Sėdžiaus, kuris žiniasklaidoje jau pasiskelbė parduodantis namą Valstiečių gatvėje ir išsikeliantis gyventi į naują namą Panevėžio miesto pakraštyje.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: