Panevėžys švenčia Europos dieną

Šią savaitę mieste vyks renginiai, skirti Europos dienai paminėti. Iškilmingu vėliavos pakėlimu gegužės 1-ąją – Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą (ES) dieną – prasidėjo iki gegužės 10-osios vyksiantys Europos dienai skirti renginiai.

Gegužės 7 d. visoje Lietuvoje vyks „Europos egzaminas“. Lietuva pernai įstojo į euro zoną, 2015-ieji paskelbti Europos metais vystymuisi, tačiau kiek iš tikrųjų apie tai žinome? „Europos egzamino“ dalyviai turės atsakyti į įvairaus sudėtingumo klausimus, susijusius su ES raida, veikimu ir institucijomis, valstybėmis narėmis, politika, aktualijomis bei įdomybėmis. Panevėžyje „Europos egzaminas“ vyks mokyklose, o įmonių, institucijų darbuotojai, studentai, visi besidomintys kviečiami savo žinias pasitikrinti Panevėžio kolegijoje. Pradžia – 12.05 val., egzaminas vyks 303 auditorijoje. Egzamine bus išrinktas geriausiai ES reikalus išmanantis panevėžietis, kuris dalyvaus II egzamino etape. 15 geriausių antrojo etapo dalyvių bus pakviesti į „Europos egzamino“ finalą Vilniuje gegužės 22 d. ir varžysis dėl 3 pažintinių kelionių į ES institucijas Briuselyje. Egzaminą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Gegužės 8 d. 12 val. jaunimas kvies panevėžiečius į renginį Laisvės aikštėje „Pasaulis, pražydęs gėlėmis“. Renginys susidės iš trijų dalių: balionų šventėje mažiesiems panevėžiečiams renginio savanoriai dovanos geltonus ir mėlynus balionus, vaikiškas knygutes. Knygų ir informacijos šventėje didžiausias dėmesys bus skirtas 2015 m., šių metų šūkis: „Mūsų pasaulis, mūsų orumas, mūsų ateitis“. Panevėžiečiams bus dalinami informaciniai leidiniai, vyks Europos viktorina, kurios dalyviai atsakinės į įvairius su Europa ir jos kaimynais susijusius klausimus. Gėlių šventėje bus vykdoma simbolinė Europos kaimynystės priemonė – dalinamos gėlių sėklos, kad kiekvienas dalele prisidėtų prie pasaulinės gamtos apsaugos. Pasėtos gėlių sėklos pražydės ES vėliavos spalvomis. Koncertuos moksleivis gitaristas Paulius Rajeckas, dainuos Panevėžio 5-osios gimnazijos ir „Saulėtekio“ progimnazijos moksleiviai.

Gegužės 9 d. 16.30 val. Laisvės aikštėje vyks flashmobas Europos dienai paminėti.

Gegužės 10 d. Panevėžyje vyks orientacinės varžybos „Orientacinės – ARKA“. Renginys skirtas paminėti Lietuvos įstojimo į ES dieną. Startas – Laisvės aikštėje, varžybų pradžia – 12 val. Varžybose dalyvaus 11-21 m. moksleiviai ir studentai.

Panevėžio miesto gyventojai kviečiami aktyviai dalyvauti renginiuose.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: