Panevėžys turi naują miestą partnerį

Rugsėjo 17 d. miesto meras Rytis Račkauskas ir Gruzijos Rustavio miesto savivaldybės meras Davit Jikia pasirašė Panevėžio ir Rustavio miestų bendradarbiavimo sutartį. Abu miestai bendradarbiaus turizmo, kultūros, švietimo, sporto, aplinkosaugos, ekonominių ryšių ir verslo plėtros, viešojo administravimo ir savivaldos srityse. Tai jau 13 Panevėžio miesto savivaldybės miestas partneris.

„Su Rustavi miestu Panevėžys bendrauja jau kurį laiką, panevėžiečiai, ko gero, puikiai prisimena šiemet Rustavi ansamblio dovanotą puikų koncertą. Džiaugiuosi, kad dabar mūsų bendradarbiavimas įtvirtintas sutartimi, ir tikiuosi, kad nuo šiol matysime puikių ne tik kultūros, bet ir verslo bei kitų sričių bendros veiklos pavyzdžių“, – sakė miesto meras Rytis Račkauskas.

Bendradarbiavimo ryšiai su Gruzijos Rustavio miestu pradėti plėtoti 2007 m. tarpininkaujant Gruzijos ambasadoriui Lietuvoje ir Lietuvos ambasadai Gruzijoje. Tada sprendimą užmegzti ryšius su Rustaviu priėmė miesto Taryba. 2008 m. Gruzijoje prasidėjus neramumams bendradarbiavimo ryšiai nutrūko, bet jau 2009 m. gautas Rustavio mero kvietimas apsilankyti šiame mieste. 2015 m. spalį pasirašytas abiejų miestų bendradarbiavimo ketinimų protokolas.

Šiuo metu Panevėžys bendradarbiauja su Liunenu (Vokietija), Kalmaru (Švedija), Gusu (Olandija), Liublinu (Lenkija), Koldingu (Danija), Mytiščiais ir Kaliningradu (Rusija), Daugpiliu (Latvija), Gabrovu (Bulgarija), Rakvere (Estija), Vinycia (Ukraina) ir Maramurešo apskritimi (Rumunija).
Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: