AINA.LT nuotr.

Panevėžys viena koja stovi ant gripo epidemijos slenksčio

Jau kelinta savaitė pagal sergančiųjų gripu, ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis, užsikrėtusiųjų COVID-19 virusu skaičius Panevėžio mieste gali būti skelbiama gripo epidemija, tačiau dėl kitų rodiklių to daryti neskubama. Tuo tarpu sergamumas Panevėžio rajone yra kelis kartus mažesnis.

Panevėžio miesto savivaldybės Sveikatos poskyrio vedėjo Mindaugo Burbos teigimu, epidemija gali būti skelbiama Visuomenės sveikatos centro teikimu, tačiau jo kol kas nėra, nes kaip skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, sergamumas Lietuvoje yra gana aukštas, tačiau situacija nėra prasta, nes žmonės serga lengvesnėmis formomis.

Anot M.Burbos, epidemija gali būti skelbiama jau tada kai 100 tūkst. gyventojų tenka 1,5 tūkst. susirgimų, tačiau atsižvelgiama į stacionarių gydymo įstaigų užimtumą, bendras sergamumo tendencijas, teigiamų tyrimų skaičių ir kitus kriterijus.

M.Burbos teigimu, praėjusią savaitę Panevėžyje 100 tūkst. gyventojų buvo fiksuota 2253,8 susirgimo. Gripas buvo nustatytas 73 panevėžiečiams, iš kurių 22 buvo vaikai. Ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis sirgo 1721 žmogus, iš kurių 859 buvo vaikai. Tai pat diagnozuota 113 susirgimų COVID-19 atvejų. Prieš tai buvusią savaitę bendras susirgimų kiekis buvo 1660 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

M.Burbos nuomone, COVID pandemija žmones išmokė masinio susibūrimo vietose dėvėti kaukes, vengti kontaktų su sergančiaisiais, tinkamai vėdinti patalpas, gerti daugiau karštų skysčių.

Panevėžio rajono savivaldybės gydytoja Renata Valantinienė patikino, kad situacija rajone nėra bloga ir gruodžio 12 dieną bendras susirgimų skaičius siekė 67,36 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Gripas buvo nustatytas 15 žmonių, iš kurių 3 – vaikai.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: