Papasakojo, kaip renka drabužius vaikams: net perka žaislą, kad pasimatuotų

„Mūsų orai – permainingi, todėl šaltuoju laiku juos vaikams renku atidžiau“, – sako Jonavoje gyvenanti trijų vaikų mama Birutė Gailienė. Tuo tarpu vaikiškais drabužiais prekiaujantys verslininkai teigia, kad tėvams nupirkti drabužį sūnui ar dukrai sunkiausia būna dėl vaikų išrankumo.

Vadovaujasi keliomis taisyklėmis

Jonavietė B. Gailienė augina 9 ir 12 metų sūnus bei keturmetę dukterį, todėl vaikiškus drabužius pirkti jai tenka dažnai. Rinkdama vaikams rūbus moteris vadovaujasi keliomis taisyklėmis.

„Pirmiausia žiūriu, ar drabužis traukia akį. Nesijaučiu esanti senamadiška, šiek tiek pasidomiu ir mada, bet labiausiai man rūpi, kad vaiko rūbas, kaip ir suaugusiojo, būtų tvarkingas. Ir tinkamo dydžio.

Dydis man svarbus apsektas, nes neretai suaugusieji perka vaikams rūbus ar avalynę „ant išaugimo“, kitaip tariant, didesnius. Tačiau nemanau, kad yra patogu vaikščioti su per didelėmis kelnėmis ar 1–2 dydžiais didesniais batais, o ir atrodo ne itin estetiškai“, – sakė B. Gailienė.

Žiemai ieško neperšlampamų drabužių

Svarbu ir drabužio savybės, jo funkcionalumas. Pavyzdžiui, žiemą norisi, kad lauko rūbai būtų neperšlampantys, neperpučiami vėjo, striukė turėtų papildomą apsaugą ties riešais.

„Kad nei vėjas pripūstų, nei sniego prikristų. Striukės užpildo taip pat tikiuosi arba pūkinio, arba aukštos kokybės sintetinio. Kokybė svarbi dėl to, kad dažniausiai striukė, atrodanti šilta, iš tiesų labai sulaiko šilumą ir vaikas tiesiog perkaista, tada ir prasideda slogos, anginos.

Aš asmeniškai siekiu, kad vaikai nešiotų pailgintas striukes, pilnai dengiančias juosmenį, klubus, taip irgi siekiant saugoti sveikatą, mat kai orai permainingi, vaikai gali susirgti ir rimtesnėmis ligomis, tarkime, inkstų. Striukes, avalynę, sportinę aprangą stengiuosi pirkti geros kokybės, mat tai kasdien dėvimas dalykas, jo tarnavimas turi būti ilgesnis. Jei kalbame apie apatinius, kojines, svarbu, kad būtų iš medvilnės. Apskritai labiau norisi kokybiškesnio audinio drabužių, mat tokie ne taip greitai nusiskalbia ir yra „draugiški“ odai“, – kalbėjo B.Gailienė.

Atsižvelgia į vaikų nuomonę

Jonavietės šeima laukia ir pirmojo gausaus sniego, nes vaikams jis asocijuojasi su pramogomis lauke.

„Tokiu oru renkamės rūbus, kurie apsaugotų nuo drėgmės, šalčio. Dabar nesudėtinga tas savybes sužinoti – atsparumo drėgmei, vėjui indeksus. Visa tai nurodyta drabužių etiketėse ar drabužių priežiūros instrukcijose, kurias irgi visad galima rasti prisegtas drabužio viduje“, – sakė trijų vaikų mama.

Pirkdama drabužius mama atsižvelgia ir į vaikų norus, tačiau jos vaikai nereikalauja išskirtinumo. „Gal todėl, kad ir aš pati esu linkusi laikytis sveiko kuklumo principo ir manau, kad drabužis turi tarnauti žmogui, o ne priešingai“, – kalbėjo moteris.

Tuo tarpu prekybininkai sako pastebintys, kad praktinius aspektus neretai nusveria vaiko nuomonė ir drabužio išorė.

Svarbu ir mada, ir kokybė

Kauno prekybos miestelyje „Urmas“ vaikiškais drabužiais prekiaujanti Aušrinė Urbonė sako, kad šiuo metu populiarios ne tik „šiltos“ prekės, tačiau ir šventiniai vaikų drabužiai. Tiesa, didžiausioms žiemos šventėms puoštis labiau nori mergaitės, o berniukai – kur kas kuklesni.

Praktiškų, šiltų, patikimų drabužių pasiūla tikrai didelė, bet kaip suaugusiųsjų, taip ir vaikų spintose pirmiausia siaučia mados vėjai.

„Mažesniems vaikams ją diktuoja animaciniai filmukai, o didesniems – suaugusiųjų mada. Kalbant apie mažesnius vaikus, drabužiai su žmogumi voru jau nebemadingi, o madingi šį sezoną drabužiai su poniais ir vienaragiais“, – sakė A.Urbonė.

Kiek vyresnės mergaitės nori panašaus dizaino drabužių, kokius dėvi jų mamos.

Tačiau į vaikiškų drabužių skyrių užsukę tėvai vis dažniau ieško ne būtinai madingų, o kokybiškų prekių, už kurias pasiryžę sumokėti daugiau. Brangiau kainuoja lietuvių gamintojų drabužiai, tačiau juos tėvai vertina labiau, nei atvežtinius.

A.Urbonę stebina, kai tėvai, pirkdami drabužį metukų vaikui, klausia jo nuomonės. „O jei vaikas papurto galvą, jie to rūbo neperka. Nors juk tokio amžiaus vaikas dar nesupranta“, – kalbėjo prekybininkė.

Perka žaislą, kad pasimatuotų striukę

Ne pirmus metus vaikiškais drabužiais Kauno prekybos miestelyje „Urmas“ dirbanti Gitana Ziutelienė sako, kad per laiką keitėsi daugelis dalykų – visų pirma, mada.

Prekybininkė pastebėjo ir tai, kad, rinkdami drabužį vaikui, tėvai tapo atsakingesni ir labiau vertina rūbo sudėtį. „Renkasi brangesnę, tačiau kokybišką prekę“, – tvirtino G.Ziutelienė.

G.Ziutelienė taip pat pastebi, jog šiandien yra itin išaugęs vartojimas, o įtikti vaikams – vis sunkiau.

„Visko čia būna. Dabar iš parduotuvės išeina laimingi tėvai, jei vaikui nupirko rūbą. Vaikui džiaugsmo nėra. Būna, kad tėvai vaikui perka žaislą tam, kad jis pasimatuotų striukę. Arba sako: jam nėra nuotaikos, todėl mes atvažiuosim kitą kartą“, – kalbėjo G.Ziutelienė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: