Papildoma operatyvioji atmintis – sklandesniam nešiojamo kompiuterio veikimui

Daugelio namuose puikuojasi nešiojamas kompiuteris, o kai kuriem toks kompiuteris skirtas aktyviam virtualiam laisvalaikiui, t.y. kompiuteriniams žaidimams. Norint mėgautis visokeriopa kompiuterinių žaidimų patirtimi ir užtikrinti spartų bendrą kompiuterio našumą, svarbu investuoti į atitinkamą RAM, kaip vadinamos operatyviąja atmintimi, modelį. Nešiojami kompiuteriai bei stacionarūs žaidimų kompiuteriai neapsieina be šio komponento, todėl jei norite optimizuoti įrangą ir papildyti operatyviąją atmintį, svarbu išsirinkti tinkamą RAM modelį. Internetinė parduotuvė „Eneba“ dalijasi įžvalgomis bei patarimais apie operatyviosios atminties pasirinkimą.

Kas yra operatyvioji atmintis?

Operatyvioji atmintis (RAM) – tai kompiuterio komponentas atsakingas už laikinų sistemos duomenų, kuriuos įvairiems procesams pasitelkia CPU ir GPU čipai, saugojimą. Šiuo metu rinkoje kompiuteriams parduodami dviejų tipų RAM modeliai: DDR SDRAM ir GDDR. DDR SDRAM, dar žinoma kaip sinchroninės dinaminės laisvosios kreipties atmintis, pasižymi spartesniu mikroprocesoriaus laikrodžio greičiu, todėl šie RAM modeliai gerokai padidina procesoriaus atliekamų užduočių skaičių bei bendrą našumą. Šie modeliai apima kelias skirtingas kartas – DDR, DDR2, DDR3 ir DDR4.

Kitas operatyviosios atminties modelių tipas – GDDR. Šie modeliai taip pat žinomi kaip DDR RAM bei analogiškai SDRAM modeliams, apima kelias skirtingas kartas: GDDR2, GDDR3, GDDR4, GDDR5, GDDR5X, GDDR6, GDDR6X. Šio tipo operatyvioji atmintis veikia tik su GPU įrenginiu. Abiejų tipų modeliai pasižymi gera kokybe, tačiau modelio kartą bei tipą verta rinktis pagal talpą ir kitus kriterijus, kad RAM atimties pagalba jūsų kompiuteris galėtų vykdyti norimas užduotis – mokslo ir darbo užduotis ar daugiau resursų reikalaujančių užduočių, kaip kompiuteriniai žaidimai.

Operatyvoji atmintis: kaip išsirinkti?

Kaip ir daugelio kompiuterio komponentų, RAM modelių pasirinkimą lemia keli techniniai veiksniai, kaip modelio dažnis, delsa, talpa, atminties kanalai bei forma. Norint užsiimti daugiau resursų suvartojančiomis užduotimis, dera rinktis didesnės talpos modelį – mėgstantiems laisvalaikiu žaisti patariama rinktis ne mažiau 8 GB RAM modelius. Idealiausias pasirinkimas, užtikrinantis kokybės ir kainos santykį – 16 GB. Kalbant apie modelio delsą, rodiklį reikia vertinti atvirkščiai, tai reiškia, kad mažesnis delsos rodiklis užtikrina spartesnį kompiuterio darbą.

Atminties kanalai yra vienas svarbesnių aspektų, kurios reikia įvertinti renkantis modelį, kadangi daugiakanaliai rinkiniai gali užtikrinti optimalesnį kompiuterio našumą. Paprastai į pagrindinės plokštės atminties lizdus diegiamos tik 2–4 RAM lazdelės, todėl dvigubų kanalų RAM modelių pakanka didžiajai daliai kompiuterių. Tiems, kurie ieško estetiškų sprendimų savo kompiuteriai, gali rasti DDR atminties modelių, kuriuose įdiegtas RGB LED apšvietimas. 

Galutinis verdiktas

Tai, koks modelis tinkamiausias jūsų kompiuteriui priklauso tiek nuo techninių veiksnių, tiek nuo asmeninio biudžeto ir poreikio. Perkant operatyviąją atmintį kompiuteriui svarbu įsitikinti, kad išsirinktas modelis suderinamas su kitais kompiuterio komponentais, kad prietaisas galėtų veikti optimaliai. Eneba.com svetainėje laukia platus naujų bei naudotų RAM modelių pasirinkimas įvairiems poreikiams, ir, žinoma, žemos kainos. Tinkamą pasiūlymą internetinėje parduotuvėje ras tiek norintys kiek praplėsti kompiuterio operatyviąją atmintį, tiek žaidimų entuziastai, siekiantys surinkti galingo veikimo kompiuterį žaidimams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: