Paragino ministrę Aušrinę Armonaitę pasekti Estijos pavyzdžiu

Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai šešėlinis ekonomikos ir inovacijų ministras Deividas Labanavičius, šešėlinis užsienio reikalų ministras Giedrius Surplys ir Lukas Savickas kreipėsi į Ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę ir paragino pasekti sėkmingus Estijos pavyzdžiu ir kreiptis dėl paramos gavimo iš Europos palaikymo prie globalizacijos padarinių fondo, kuri būtų skirta nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusiems verslams.

D.Labanavičiaus teigimu, Lietuva kaip ir Estija, Latvija, Italija, Ispanija pateikė prašymą ir iš Solidarumo fondo gavo 2,8 mln. eurų. Tuo tarpu į Europos palaikymo prie globalizacijos padarinių fondą, kurio metinį biudžetą sudaro iki 100 mln. eurų, valstybės kreipdavosi dėl išaugusio nedarbo ir iš jo buvo finansuojama iki 60 proc. patirtų nuostolių. Pavyzdžiui, Olandija dėl iš darbo atleistų 1700 oro linijų darbuotojų gavo 6,8 mln. eurų paramą. D.Labanavičiaus teigimu, Estija pirmoji kreipėsi į šį fondą dėl COVID-19 pandemijos dėl paramos didelių nuostolių patyrusiam turizmo sektoriui ir nurodė, kad jis prarado maždaug 7,5 mln. eurų nuostolį bei gavo 4,5 mln. eurų paramą. Likusius 3 mln. eurų teks prisidėti paramos gavėjai – Estijai.

D.Labanavičius sakė, todėl su kolegomis ir kreipėsi į ministrę A.Armonaitę, kad ministerija kreiptųsi į nurodytą fondą paramos, nes nuo pandemijos nukentėjo visas verslas, o ypač smulkusis ir vidutinis.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: