Pareigūnai įspėja: vėl suaktyvėjo sukčiai!

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriuje padaugėjo ikiteisminių tyrimų dėl nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. „Sukčiavimas“.

Dažniausiai vyresnio amžiaus žmonėms skambina asmenys, prisistatantys policijos pareigūnais dėl tariamai įvykusio nelaimingo įvykio, kuris įvyko dėl šių asmenų giminaičių, kaimynų kaltės, ir, pasinaudoję žmonių patiklumu, apgaulės būdu išvilioja iš jų pinigus. Kad būtų įtikinamiau, pinigų iš senolių atėjęs paimti asmuo dar surašo raštelį, patvirtinantį, kad atlyginta tariamai nukentėjusiems padaryta žala ir tariamai nukentėjęs asmuo nebesikreips į policiją.

Policijos pareigūnai kreipiasi į vyresnio amžiaus gyventojus, įspėja juos būti budrius ir neįkliūti į sukčių pinkles, turimas santaupas laikyti ne namuose, o banke. Taip pat kreipiasi į pastarųjų giminaičius ir kaimynus prašydami, kad šie perspėtų senolius apie sukčiavimus ir, sulaukę panašių skambučių, nedelsdami skambintų į policiją, nepatikėtų sukčių išgalvotomis istorijomis.

Panevėžio miesto policijos komisariato kriminalinės policijos pareigūnai praėjusią savaitę dėl tokio pobūdžio sukčiavimų sulaikė tris asmenis. Tačiau tai tik asmenys, atėję paimti pinigų, kuriems nurodymus duoda kiti galbūt net įkalinimo vietose bausmes atliekantys asmenys.

 
Rasa Černauskaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: