Pareigūnais apsimetę kauniečiai apiplėšė įmonę ir keliaus už grotų

Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs nuteistųjų apeliacinius skundus, paliko galioti žemesnės instancijos teismo nuosprendį, kuriuo du kauniečiai pripažinti kaltais dėl neteisėtai pasisavinto valstybės tarnautojo vardo ir plėšimo. Veikdami organizuotoje grupėje D. S. ir M. R., apsimetę policijos ir FNTT pareigūnais, iš vienos Marijampolės įmonės pagrobė daugiau nei 150 tūkst. eurų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokurorai, kaltinimą teisme palaikė Marijampolė apylinkės prokuratūros prokuroras Oskaras Martynaitis.

Bylos duomenimis, nuteistieji įgijo aprangą su užrašais „Policija“ ir „FNTT“, antrankius, kaukes, suklastojo pareigūnų pažymėjimus ir procesinius dokumentus. D. S. ir M. R., veikdami organizuotoje grupėje ir pasiskirstę vaidmenimis, atvyko į vieną iš Marijampolėje veikiančių įmonių, melagingai informavo jos darbuotojus apie atliekamą ikiteisminį tyrimą ir ėmė daryti „kratą“.

Tęsdami nusikalstamus veiksmus, apsimetėliai pareikalavo, kad įmonės darbuotojai pateiktų visus grynuosius pinigus. Įmonės direktoriui suabejojus atvykėlių veiksmų teisėtumu, jis buvo surakintas antrankiais, taip jam atimant galimybę priešintis. Įmonės buhalterei taip pat liepta tylėti, ji buvo stebima, kad nesutrukdytų plėšikų užmačių. Kad nebūtų sukeltas įtarimas, vienas tariamas pareigūnas visą procesą netgi filmavo.

Nusikaltimą vykdę asmenys savo inicijuotos kratos metu rado ir pasisavino įmonei priklausančius 150 tūkst. 650 eurų, taip pat įmonės direktoriaus turtą – telefoną, piniginę, dokumentus ir bankines korteles. Iš įmonės buhalterės taip pat buvo atimtas telefonas. Įsibrovėliai, paėmę įmonės direktoriaus automobilio raktelius, su grobiu pasišalino.

Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmai 2021 metų vasarį abu teisiamuosius pripažino kaltais. Subendrinus bausmes jiems skirta po 5 metus ir 3 mėnesius laisvės atėmimo.

Savo kaltės nepripažinę nuteistieji parašė apeliacinius skundus aukštesnės instancijos teismui. Vasario 2 dieną Kauno apygardos teismas nuteistųjų apeliacinius skundus atmetė ir paliko galioti pirmosios instancijos nuosprendį. Nuosprendis įsigaliojo nuo jo paskelbimo dienos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: