Pareigūnų dėmesys detalėms padėjo žaibiškai išaiškinti vagystes

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, netikėdami jaunuolių pasiteisinimais ir analizuodami kiekvieną detalę, sulaikė du jaunus vyrus, kurie įtariami ne vieno buto vagystėmis.

Rugpjūčio 30 d. 4.59 val. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato patruliai, prižiūrėdami tvarką mieste, patikrino Kranto gatve einančius du jaunuolius. Pareigūnams įtarimų sukėlę jaunuoliai iš tiesų su savimi turėjo neleistinų daiktų – pas vieną rastas šaunamasis ginklas su 9 šoviniais būgnelyje (2 jų iššauti) ir 14 šovinių maišelyje, pas kitą – šaunamasis ginklas be šovinių. Jaunuoliai leidimų ginklams laikyti ir gabenti neturėjo. Pareigūnai konfiskavo ginklus ir šovinius, o neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis įtariamus jaunus vyrus sulaikė.

Jaunuoliai, ko gero, būtų papasakoję eilinę istoriją, kad jie dėl nieko nekalti, o ginklai nežinia, iš kur atsirado kišenėje, ir po nakties laikino sulaikymo kameroje būtų išėję atgal į miesto gatves. Tačiau pareigūnų pastabumas ir dėmesys detalėms atskleidė jaunuolių nusikaltimus.

Tą pačią dieną, tik jau vakarėjant, į policiją kreipėsi vyras, kuris pranešė, kad grįžęs namo nepastebėjo jokių įsilaužimo žymių, tačiau namuose pasigedo dujinio šratinio revolverio. Pareigūnui tikslinant ginklo dingimo aplinkybes ir apžiūrint ginklo dokumentus, duomenys pasirodė jau matyti anksčiau. Įtarimai pasitvirtino – paaiškėjo, kad vienas iš jaunuolių turėtų ginklų buvo pasisavintas iš ką tik apvogto buto Panevėžyje, A. Smetonos g. Atlikus kratas jaunuolių gyvenamosiose vietose, rasta ir daugiau daiktų, kurie galėjo būti vogti. Pareigūnai vagišius įrodymais prirėmė prie sienos, todėl jiems neliko nieko kito, kaip tik prisipažinti.

Tęsiant ikiteisminį tyrimą ir analizuojant įkalčius, pareigūnai išsiaiškino, kad ir kratų metu rasti įvairūs buitinės technikos prietaisai jaunuolių namuose atsirado visiškai neseniai – per praėjusias porą parų jie net du kartus lindo į tą patį butą Panevėžyje, Aukštaičių g.. Pasirodo, įtariamieji turi ryšulį raktų, kuriais sugeba atrakinti juos dominančių butų duris ir nepalikti jokių laužimosi žymių.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vagysčių, kurias įvykdė minėti jaunuoliai, ir paprašė teismo skirti jiems kardomąsias priemones. Dėl panašių nusikaltimų policijai žinomą I. G. (gim. 1997 m.) rugpjūčio 31 d. teismas leido suimti 2 mėn., o iki šiol nusikaltimais nepasižymėjusį L. B. (gim. 1996 m.) – 10 parų.

 

Rasa Černauskaitė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: