Kultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSRenginiai

Paroda „Amžinasis Rumunijos kaimo grožis“

Balandžio 18 d. Rumunijos ambasada ir Panevėžio miesto savivaldybė kviečia į fotografijų parodos atidarymą, kuris vyks 17 val. kino centre “Garsas”. 

Paroda yra apie Rumunijos kaimą. Autorius – garsus, visame pasaulyje žinomas fotografas Sorin Onişor, ypač žinomas dėl gražių Rumunijos kaimų nuotraukų. Autorius sako: „Geros fotografijos tikslas – nustebinti sielą“, – o jei pažvelgsime į šias nuotraukas, suprasime, ką jis norėjo pasakyti. Sorin Onisor baigė Timišoaros universiteto Archeologijos fakultetą ir ilgą laiką dirbo archeologu. Tačiau 2003 m. jis gavo dovanų fotoaparatą iš savo draugo ir nuo to laiko nesiliovė fotografuoti.

Jo pagrindinė aistra yra Rumunijos kaimas, turintis dvi dominančias sritis: kraštovaizdžius, tokius kaip kaimai, bažnyčios ar laukai, ir žmonės. Jam kraštovaizdžiai yra lengviau suprantami, tačiau žmonės reiškia daug daugiau. Tam, kad fotografuoti žmones jis eina pas juos į namus, gyvena kartu su jais, tampa savotišku kasdieninio gyvenimo liudininku, bet jį domina ir tradicinės šventės, pavyzdžiui, Velykos ir Kalėdos.  Jis taip pat keliauja į įvairius Rumunijos regionus, nuo Maramurešo iki Bukovinos, Transilvanijos ar Dunojaus deltos. Parodoje  pamatysite limksmąsias kapines, kaimą  „Sapanta“, vietas ir žmones iš Dunojaus deltos, pvz., Žvejas, vadinamas – „Deltos patriarchu“, vestuves, gerai išlikusius kaimus iš Transilvanijos, Bukovinos bažnyčias, amatininkus ir kt.

Trumpai tariant, tai yra Rumunijos siela ir kvietimas keliauti, pamatyti šias gražias vietoves ir padaryti savo atradimus.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button