Paroda „Bijau varlės“

Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje eksponuojama dailininkės vaikų knygų iliustratorės Marijos Smirnovaitės paroda „Bijau varlės“. Iliustracijos sukurtos pagal Nacionalinės premijos laureato rašytojo Juozo Erlicko to paties pavadinimo knygą. Organizatorius leidykla „Tyto alba“ ir Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Ekspozicija veiks iki birželio 12 d.

2019 m. leidyklos „Tyto alba“ išleistame Juozo Erlicko rinkinyje „Bijau varlės“ – geriausi Nacionalinės premijos laureato eilėraščiai, su kuriais užaugo ne viena karta, kurie tapo ir puikiai žinomomis dainomis. Šį kartą tekstai atgimsta naujai – knygos iliustruotoja Marija Smirnovaitė labai subtiliai ir originaliai pažvelgė į J. Erlicko tekstus.

„Juozas Erlickas absoliutus filosofas. Jo tekstuose viskas ne tik per dantį pertraukta, bet ir per širdį“,  – sako dailininkė M. Smirnovaitė, – „J. Erlicko eilėraščiuose viskas labai atvira. Visos metaforos labai šviesios ir tiesios, o jei tamsios – taip pat tiesios. Paskaičiusi labai greitai atradau ryšį. Vėliau, jau iliustruojant, net reikėjo save stabdyti, labai daug visokių idėjų turėjau. Iliustruotų vietų knygoje dvigubai daugiau, nei planavau. Tiesiog nenorėjau sustoti. Tiesą pasakius, ir nesistengiau sustoti.“

Intriga – iliustracijose M. Smirnovaitė įkomponavo ir paties autoriaus piešinius. J. Erlicko piešinius stengėsi susieti su savo iliustracijomis. Atidžiai apžiūrėkite eksponuojamas iliustracijas ir atraskite J. Erlicko piešinius!!!

Marija Smirnovaitė – puikiai pažįstama ir mylima vaikiškų knygų dailininkė. Ji yra iliustravusi lietuviškų pasakų, eilėraščių knygas, klasikos kūrinius, taip pat Kęstučio Navako, Ilonos Bumblauskienės, Vaivos Būgaitės, Dianos Lekevičienės ir kitų autorių vaikų pamėgtas knygas. M. Smirnovaitės iliustruota Ingridos Vizbaraitės „Karžygiuko istorija“ 2013 m. išrinkta Metų knyga vaikams. K. Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ 2013 m. IBBY Lietuvos skyriaus buvo išrinkta geriausia knyga mažiesiems skaitytojams. 2013 m. dailininkės iliustruota lietuvių liaudies pasakų rinktinė „Aukso kirvukas“ 2014 m. balandžio 2 d. buvo apdovanota kaip gražiausia metų knyga.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Dailininkė Marija Smirnovaitė ne tik iliustratorė, ji kuria atvirukus, plakatus, logotipus, keramikos kūrinius.

Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus fonduose skaitytojai suras dailininkės iliustruotas rašytojų K. Navako, I. Bumblauskienės, I. Vizbaraitės, K. Kubilinsko, S. Paltanavičiaus, V. Būgaitės, D. Lekevičienės, S. Zobarsko, N. Vaitkutės, V. Bako ir kt. autorių spaudinius vaikams.

Kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir susipažinti su dailininkės iliustratorės Marijos Smirnovaitės kūryba.

Pagal leidyklos „Tyto alba“ pateiktą informaciją parengė Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Intriga – iliustracijose M. Smirnovaitė įkomponavo ir paties autoriaus piešinius. J. Erlicko piešinius stengėsi susieti su savo iliustracijomis. Atidžiai apžiūrėkite eksponuojamas iliustracijas ir atraskite J. Erlicko piešinius!!!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: