Paroda ĮKŪNYTAS IŠNYKIMAS kviečia į laikiną pasaulį

Liepos 1 d. 17.15 val. Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14) II aukšto ekspozicijų erdvėse vyks fotomenininko Žilvino Kropo alternatyvios fotografijos parodos ĮKŪNYTAS IŠNYKIMAS atidarymas. Pristatomi chlorofilo fotografavimo procesu 2020 m. sukurti autoriaus kūriniai.

„ĮKŪNYTAS IŠNYKIMAS – tai mano įkūnytų augalo lapo viduje kūrinių dingimas, nes visi sukurti kūriniai yra laikini, jie savaime išnyks taip pat, kaip savaime įsikūnijo. Foto-plokštumose demonstruojami lapų atvaizdai (galima teigti metaforiškai) išbando pasaulio, valstybių, miestų laikinumą ir trapumą, kur, galiausiai, pats pasaulis pasirodo esąs tik laikina stotelė. Kalbant apie chlorofilo fotografavimo procesą – tai tarsi magija-burtai, kai svetimkūnis persikelia į augalo vidų, nenaudojant jokių fotoaparatų, jokios chemijos ir net fotopopieriaus“, parodos idėją ir kūrybos procesą pristato autorius.

Medijų menininkas ir kritikas prof.dr. Remigijus Venckus taip apibūdina fotomenininko kūrybą: „Žilvinas Kropas yra išskirtinė asmenybė, nesivaikanti vizualinės kultūros madų. Jis plėtoja nuoseklią meninę kalbą. Jautrioje šviesai medžiagoje kūrėjas bando sugauti saulės spindulius ir taip įprasminti tikrovę gana ribotame atspaude. Tokiu būdu fotografijos ne tik reprezentuoja pasaulį, bet ir akcentuoja nuo istorinės padėties ir tradicijos priklausomą tikslinę, dailei būdingą paveikslinę (at)vaizdavimo strategiją.“

Pasak prof.dr. Remigijaus Venckaus, abstrakčios Ž. Kropo nuotraukos kelia esminius klausimus apie fotografijos fenomeną ir išduoda intervizualius ryšius; t. y. aptinkamos intuityvios nuorodos į pavidalus ir atpažįstamas taktilinio bei vizualiojo pasaulio patirtis. Nuotraukos padeda nusakyti tiek aplinkos tapatumą, tiek savo tapatumą konkrečiose, kintančiose geografinėse koordinatėse. Taip persipina laikas ir erdvė, stabilumas ir trapumas; t. y. žiūrovui Ž. Kropas leidžia tuo pačiu metu būti dviejuose laikuose – atvaizdo ir tikrovės; tai lyg sąmoningas, vizualus ir intelektualus buvimo-nebuvimo žaidimas. R. Venckaus manymu, Ž. Kropo fotografija mums rodo, kad erdvė egzistuoja tarytum pilna atomų, kurie nuolatos juda, susiduria, jungiasi ir dalinasi; per fotografiją grįžtama prie objektyviosios realybės, kuri lyg tam tikra duotybė atsiveria per žmogaus jusles.

Paroda veiks iki liepos 31 d.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: