Paroda „Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas“

Panevėžio kolegijos bibliotekoje (Laisvės a. 23) iki spalio 16 d. eksponuojama paroda „Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas“.

Vystomasis bendradarbiavimas – svarbi Lietuvos užsienio politikos dalis, skirta ekonominės ir socialinės gerovės skatinimui, demokratijos, saugumo ir stabilumo plėtrai. Ši paroda apžvelgia Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo dešimtmečio veiklas. Dešimtmetis – tai galimybė įvertinti tai, kas jau pasiekta, ir pagalvoti, kokie nauji iššūkiai bei galimybės mūsų laukia ateityje. 2004 metais prisijungusi prie Europos Sąjungos Lietuva tapo aktyvia tarptautinės donorų bendruomenės nare ir jau dešimtmetį sėkmingai dalijasi savo sukaupta vertinga ekonominių, demokratinių, socialinių reformų patirtimi, savo žiniomis ir gebėjimais su valstybėmis, kurios taip pat žengia reformų keliu.

Pradėjusi nuo kelių projektų Baltarusijoje, Moldovos Respublikoje ir Ukrainoje, dabar Lietuva remia tarptautinės bendruomenės pastangas siekti tvaraus augimo ir vystymosi įvairiuose pasaulio regionuose – ES Rytų Partnerystės šalyse, Afganistane ir kitose besivystančiose valstybėse. Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo bendruomenė jungia aktyvius žmones iš institucijų, nevyriausybinių organizacijų, privataus sektoriaus ir akademinės bendruomenės tiek iš Lietuvos, tiek iš valstybių partnerių. Pastarųjų dalyvavimas vystomojo bendradarbiavimo veiklose yra esminis elementas, siekiant idėjas paversti sėkmės istorijomis. Lietuvos oficiali parama vystymuisi augo nuo 2 eurų vienam gyventojui 2004 metais iki 13 eurų vienam gyventojui 2013 metais. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis iki šiol įgyvendinta per 850 projektų 17-oje valstybių partnerių. Beveik 60 proc. visų dvišalių Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo projektų įgyvendino Lietuvos arba valstybės partnerės nevyriausybinės organizacijos.

Parodą parengė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija. Parodos partneris Panevėžyje – Panevėžio Europe Direct informacijos centras.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: