Parodoje „RESTA 2016“ bus pristatyta Vilniaus metro vizija

Balandžio 27-30 dienomis „Litexpo“ parodų centre vyksiančioje parodoje „RESTA 2016“ viešojį įstaiga „Vilniaus metro“ lankytojus supažindins su Vilniaus metro vizija.

3.13 numeriu pažymėtame parodos stende bus eksponuojama metro mazgo ties Baltuoju tiltu vizualizacija, pateikiamos visuomenės lyderių nuomonės šiuo klausimu, informacija apie mažesnių Europos miestų metropolitenus bei politinį palaikymą.

Vilniuje diskusijos dėl metro trunka daugiau nei 40 metų. Dar sovietmečiu, 1974 m., generalinio plano aiškinamajame rašte buvo konstatuota, kad geriausias susisiekimo problemos sprendimas yra metropolitenas arba elektrifikuotas geležinkelis. Dabartinė miesto valdžia vis dažniau įvardina metro, kaip sostinės ateities transportą, o Seime netrukus bus svarstomas Specialusis metropoliteno įgyvendinimo įstatymo projektas, numatantis metropoliteno projektų realizavimo tvarką. Vienas iš šio įstatymo teikėjų yra ir sostinės meras Remigijus Šimašius, Seime priklausęs liberalų frakcijai.

„Politikai teisę vadovauti visuomenei įgyja piliečių pasitikėjimu, todėl nevalia ignoruoti visuomenėje užgimstančių idėjų – būtina ne tik jas išklausyti, bet ir pagal galimybes remti“ – Jo Ekscelencija prezidentas Valdas Adamkus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: