L. Kovalevskienės nuotr.

Parodos bibliotekoje

Ignalinos viešojoje bibliotekoje rugsėjo 16 d. pristatyta labai šilta ir miela ukrainietės kūrėjos Lilijos Konoplitskajos rankdarbių paroda ,,Ukrainietiški marginiai“, taip pat džiaugtasi tautodailininko Arūno Bėkštos tapybos paroda ,,Regėjimai“, kur kiekvieną paveikslą lydi literatūrinė ištrauka, įkvėpusi nutapyti būtent tokį vaizdą.

Lidija – mokytoja, dailininkė, psichologė, daug metų ji dėstė rusų kalbą ir užsienio literatūrą, dirbo vaizduojamojo meno mokytoja Kyjivo ir Charkovo gimnazijose. Nuo vaikystės Lilija piešė, norėjo kažko gražaus. Baigusi Lucko pedagoginį institutą, Voluinės nacionalinį universitetą, dailės kursus, pradėjo lieti akvareles, tapyti paveikslus, kurti vitražus ant stiklo, piešti ant stiklinių indų, raižyti odą, siūti žavingas lėles…. Dabar Vilniuje ji moko vaikus dailės. Moteris labai myli savo šalį ir jos ilgisi, sako, niekada negalvojusi, kad teks patirti tokį siaubą, palikti namus. Jos nuostabi šypsena ir giedras veidas slepia didelį nerimą…

„Tą, ką gyvenime norėjai daryti, bet niekad taip ir nepadarei ir vis tik svajoji, tai imk ir daryk. Nes laikas eina, jis praeis ir liksi tik pasvajojęs…“, – sako fizikos mokslus baigęs, vadybos konsultantas, suaugusiųjų mokymosi ekspertas Arūnas Bėkšta, dabar save pirmiausia laikantis kūrėju, nes išėjęs į pensiją pasistatė dirbtuvę, išsitraukė seną molbertą, tapo Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariu. Tai jau šeštoji jo tapybos paroda. O savo paveikslus autorius vadina literatūrinėmis vizijomis, nes juos sukuria skaitydamas savo mėgstamų poetų (Alio Balbieriaus, A. A. Jonyno, Kornelijaus Platelio, Valdo Papievio…) eiles. Dar jis labai žavisi senąja Vilniaus architektūra, mėgsta fotografuoti.

Šie abu kūrėjai dalyvauja Ignalinoje vykstančioje šeštojoje ,,Meno bangų“ rezidencijoje ,,Lygiadienio link. Juos pristatė rašytoja Gintarė Adomaitytė, poeto Vlado Braziūno eiles skaitė aktorius Eimantas Pakalka.

L. Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: