Parodos lankytojus domino platesnė informacija

Ketvirtą kartą tarptautinėje parodoje „Expo Aukštaitija“ dalyvavusi Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) prie savo stendo šįmet sulaukė daugiau tų lankytojų, kuriems rūpėjo gauti įvairesnės informacijos, susijusios su ligonių kasų lėšomis apmokama sveikatos priežiūra ir įstaigos teikiamomis paslaugomis. Gyventojai labiau domėjosi ne lankstinukuose pateikiama sutrumpinta informacija, bet mieliau rinkosi Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) išleistus leidinius „Sveikatos priežiūra Lietuvoje: tai, ką svarbu žinoti kiekvienam“ ir „Privalomojo sveikatos draudimo ABC šeimai“. Kai kuriuos domino ir informacija apie VLK indėlį į sveikatos priežiūros sistemą.

Vaikai rinkosi atvirlaiškius, kuriuos savo vardu norėjo įteikti mamai, tėčiui, seneliui, močiutei ar kitiems artimiems giminaičiams. Spalvingais atvirlaiškiais, kuriuose puikuojasi Tarptautinės šeimos dienos proga ligonių kasų organizuoto vaikų piešinių konkurso „Mano šeimos gydytojas“ nugalėtojų piešiniai, savo artimuosius jie galės pakviesti pasitikrinti sveikatą ar paraginti nuvesti pas gydytoją juos pačius.

Rugsėjo 30–spalio 2 d. vykusioje parodoje dažnas jos lankytojas ar dalyvis stabteldavo prie Panevėžio TLK stendo pasidomėti apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką, gydymąsi užsienyje ir Europos sveikatos draudimo kortelės įsigijimą, privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas, dantų protezavimą ir kt.

Tie, kurie greitu laiku ketina vykti į kitą Europos Sąjungos šalį, buvo patenkinti, kad per parodą galėjo įsigyti ESDK, kiti domėjosi galimybe elektroniniu būdu pasitikrinti jiems suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų ir išrašytų medikamentų apimtį ar pasitikrinti savo draudimo PSD statusą. Renginyje Panevėžio TLK išdavė apie pusantro šimto ESDK, išdalijo pusketvirto šimto VLK leidinių, apie tūkstantį įvairių rūšių lankstinukų. .

Visas 3 renginio dienas parodos lankytojai ir dalyviai prie stendo buvo kviečiami dalyvauti viktorinoje „Ar viską žinai apie sveikatos draudimą?“ ir atsakyti į klausimus. Joje dalyvavo apie 500 suaugusiųjų ir vaikų. Ne visiems pasisekė iš karto pasirinkti teisingą atsakymą, tačiau kai kurie nenuleido rankų ir rinkosi po antrą klausimą.

Pasak Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotojos Almos Čiplienės, viktorinos tikslas buvo suteikti parodos lankytojams ir dalyviams kuo daugiau žinių aktualiausiomis temomis, susijusiomis su PSD svarba, sveikatos priežiūros paslaugų kainomis, kuriomis gyventojams teikiamas paslaugas apmoka ligonių kasos ir pan. Žaidimo forma siekta skatinti gyventojus rūpintis savo PSD bei susimąstyti, kokios pasekmės laukia tų, kurie nėra apsidraudę.

Viktorinos dalyvius labiausiai stebino ligonių kasų sveikatos priežiūrai skiriamos didžiulės pinigų sumos, klaidino, kada padaroma žala Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui, kaip dažnai galima tikrintis sveikatą dalyvaujant prevencijos programose ir kt.

Parodos organizatoriams paskelbus apdovanojimus, Panevėžio TLK antrus metus iš eilės įteikta padėka už profesionalų įstaigos pristatymą ir stendo informatyvumą.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: