Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena gegužės 15 d ieną vyks Anykščiuose

Gegužės 15 d.10 val.prasidės  Anykščių rajone prie Palatavio piliakalnio prasidės pėsčiųjų žygis Algimanto apygardos partizanų takais.

Minint šią dieną prisimenami partizanai, Lietuvos laisvės gynėjai. Jiems pagerbti organizuojamas pėsčiųjų žygis partizanų takais.

Žygis Aukštaitijos partizanams pagerbti vyks gegužės 15 d. Anykščių r., kuriame buvo įkurta LLA Šarūno rinktinė. Žygio metu bus lankomos vietos, kur gyveno, kovojo ir žuvo Antano Slučkos-Šarūno rinktinės štabo nariai, Vytauto apygardos partizanai bei seserys, ryšininkės. Žygio pabaigoje, Niūronių kaime, dalyvių lauks kareiviškos vaišės ir partizanų dainos.

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės minėjimo tradicija tęsiama nuo tarpukariu gyvavusios Kariuomenės ir visuomenės suartėjimo dienos. Grupės karių ir visuomeninių organizacijų atstovų iniciatyva pirmą kartą ši šventė buvo surengta 1935 metais. Atkūrus Nepriklausomybę tradicija buvo tęsiama ir šventė rengiama trečiąjį gegužės savaitgalį vis skirtinguose šalies miestuose. Šiemet šventė pirmą kartą vyks Anykščių rajone. Organizuoti renginį šiame regione nuspręsta atsižvelgiant į tai, kad jame yra mažiausiai Lietuvos kariuomenės dalinių, tad ir galimybių pažinti kariuomenę ir karius.

Tradiciškai trečiąjį gegužės savaitgalį Lietuvos kariuomenė atveria duris visuomenei ir kviečia drauge švęsti Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną bei susipažinti su kariuomenės gyvenimu iš arčiau.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: