Pas Pasvalio rajono gyventoją rasti nelegaliai laikomi laukiniai gyvūnai

Š. m. gegužės 31d. Pasvalio policijos komisariato pareigūnai iš Pasvalio rajono ūkininko gavo pranešimą, kad po jo pasėlius Dovydų kaime važinėja automobilis.

Ūkininkas išvažinėtą kelią buvo užtvėręs ir į žemę įkasęs metalinius strypus, bet tai nesutrukdė važinėti po laukus. Nuvykę į vietą policijos patruliai užgirdo šūvio garsą.

Vadovaudamiesi turima informacija, policijos pareigūnai nuvyko į piliečio A. J. kiemą Dovydų kaime ir pamatė jį tupinėjantį prie prakiurdyto automobilio rato, kurį prakiurdė važiuodamas per ūkininko lauke įdėtus strypus. Rankoje jis laikė maišelį su 3 užtaisytais šoviniais ir 2 iššautais šoviniais.

Patikrinus automobilio bagažinę buvo rastas nelegaliai laikomas 12 kalibro lygiavamzdis šautuvas, iš kurio jautėsi stiprus parako kvapas. Patikrinus tvartą buvo rastas neteisėtai iš laukinės gamtos paimtas šernas, o prie namo rastas negyvo stirniuko kūnas.

Pagal turimą informaciją šis pilietis galimai užsiima neteisėta medžiokle „Vaškų“ ir kitų medžiotojų būrelių medžioklės plotuose. Už važinėjimą po svetimus medžioklės plotus piliečiui gresia administracinė bauda nuo 868 iki 1737 eurų. Nutarimą šioje byloje nagrinės Pasvalio rajono apylinkės teismas.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai apklausė pilietį ir jis pripažino, kad stirnos jauniklį pasigavo pievoje prie namų, jį bandė maitinti, bet gyvūnas neišgyveno. Už tai, kad pilietis laukinius gyvūnus paėmė iš natūralios aplinkos, jam gresia administracinė atsakomybė nuo 144 iki 289 eurų. Taip pat už stirnos jauniklį reikės atlyginti žalą gamtai, kuri sudaro 956 eurus.

 
Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Dalius Drevinskas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: