Panevėžio TLK nuotr.

Pasaulinė širdies diena minėta drauge su Visuomenės sveikatos biuru

Prie Panevėžio teritorinės ligonių kasos stalo Pasaulinę širdies dieną Panevėžio Laisvės aikštėje nuolat buvo pilna panevėžiečių. Mažieji rinkosi atvirlaiškius, o kiti – nuo jaunimo iki senjorų – domėjosi lankstinukais, atmintinėmis apie prevencijos programas, burtų keliu traukė klausimus ir stengėsi į juos atsakyti teisingai.

Smagiausia buvo, kad didelė dalis viktorinos dalyvių, atsakę į klausimus, bandė juos analizuoti, argumentuoti, išsiaiškinti, kodėl atsakymas toks, o ne kitoks. Ne vienas gyrė sumanymą per užduotis informuoti gyventojus apie širdies sveikatą, gydymosi tvarką, privalomąjį sveikatos draudimą, statistinius duomenis, paskelbtus Pasaulio sveikatos organizacijos, Lietuvos higienos instituto. Sulaukta komplimentų už įdomius ir, anot panevėžiečių, gerai suformuluotus klausimus. Kai kas juos netgi norėjo nusifotografuoti, kad to paties galėtų paklausti kitų. Pavyzdžiui, kiek žmonių Europoje miršta dėl miokardo infarkto (1 iš 6). Arba jei šeimos gydytojas pacientui nustatys didelę arba labai didelę riziką sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis ir sudarys pirminės prevencijos priemonių planą, ar turės pacientas pakartotinai apsilankyti pas šeimos gydytoją, kad šis įvertintų pasiektus rezultatus, koreguotų planą (turės po 6 mėn.).

Kai kurie atsakymai gerokai nustebino renginio dalyvius. Vienas iš jų – kad nuo 2009 iki 2022 metų 3,6 karto padidėjo prevencinėms programoms iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo skirtos lėšos. Kitas – kad į gydytojo specialisto konsultaciją, gavus siuntimą, reikia užsiregistruoti per 180 dienų, išskyrus registraciją pas gydytoją reabilitologą. Paaiškėjo, kad dalis gyventojų šito dar nežino. Pravartu įsidėmėti!

Dėkojame Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras už pakvietimą bendradarbiauti, nuolatinę partnerystę ir puikų renginio organizavimą.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: