Pasaulio mėgėjų Online šachmatų Žaibo čempionato atrankos turnyrai

Afrikiečių patarlė: „Jei manai, kad esi per menkas pakeisti pasaulį, tai praleisk naktį palapinėje su uodu.“

Pirmajame 2015m. Pasaulio mėgėjų Online šachmatų Žaibo čempionato atrankos turnyre praėjęs „ugnį, vandenį ir varines triūbas“, t.y. visus aštuonis atrankos turnyrus, Panevėžio šachmatininkas Algimantas Steponavičius dalijasi mintimis apie nesėkmingai Lietuvos šachmatininkams susiklosčiusią šio čempionato atranką:

„Gaila-tėra tik vienas žodis, kuriuo galiu išreikšti savo emociją, kad Pirmajame mėgėjų Online šachmatų Žaibo čempionato pusfinalyje nebus Lietuvos atstovų. Uoliai kaip uodas „zyziau“ visuose aštuoniuose atrankos turnyruose, bet prizininkų aštuntukui įgelti taip ir nepavyko. Taip, tikrai, visuose atrankos turnyruose nugalėjo neeiliniai, pajėgūs šachmatininkai, bet galiu drąsiai tvirtinti, jog tokių Lietuvoje yra dešimtys, tiesiog mums arba trūksta ambicijų, arba nesidomime naujovėmis… Kaip dar galėčiau paaiškinti tai, jog, dalyvaudamas visuose aštuoniuose atrankos turnyruose, du kartus per plauką nepatekau į pusfinalį garantuojantį aštuntuką, kuomet pakako paskutiniame ture pasiekti pergalę, bet, deja, ji išslydo? Nors iš lietuvių pasirodžiau geriausiai, žinau, jog tikrai neesu Lietuvos žaibo šachmatų lyderis, tad klausimą palieku atvirą-gal nors 2016 metų antrojo mėgėjų Online šachmatų Žaibo čempionato atrankose dalyvaus bent 10-20 pajėgių žaibo šachmatininkų, ar ir vėl užleisime vietas finaluose, kuriuose, beja, visai nejuokingi prizai (1-oji vieta 1.400USD)? Paguoda bent ta, kad analogiškame jaunųjų šachmatininkų turnyre Lietuvą iš antrojo bandymo pusfinalyje atstovauti užsitikrinęs Paulius Pultinevičius buvo gerokai atkaklesnis ir nenuleido rankų po nesėkmingo pirmojo bandymo.Taip pat-lai neįsižeis ir mūsų moterys bei merginos-ar normalu, jog tik Deimantė Daulytė, ir tai vienintelį (tikiuosi-kol kas) kartą metė iššūkį Pasaulio moterų šachmatų elitui, dalyvaudama analogiškame moterų atrankos turnyre?“

Rugpjūčio 6d. paskutiniame, aštuntajame š.m. Pasaulio mėgėjų Online šachmatų Žaibo čempionato atrankos turnyre panevėžietis Algimantas Steponavičius surinko 6,5 taško iš 11-os galimų ir užėmė 34 vietą tarp 137 dalyvių, molėtiškis Kęstutis Kadonas tenkinosi 50-aja vieta (6 tšk.), o kaunietis Povilas Makackas (nebaigė turnyro) liko 84-as (3 tšk.). Šio turnyro nugalėtojas-septyniolikametis Italijos šachmatininkas Alex Dobboletta surinko 9 taškus, antras-dvylikametis Izraelio talentas Yair Parkhov su 8,5 tšk., trečias – taip pat 8,5 tšk. surinkęs David Sebastien iš Prancūzijos.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: