Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2021-10-01

„Pasaulis pagal moteris“ vedėja K. Rimienė – apie pažintį su pasaulinio lygio garsenybe: sulaukė ypatingo pažado

TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja bei floristikos dizainerė Kristina Rimienė kiekvieną sekmadienio rytą žiūrovus budina ne tik kalbindama įdomiausias istorijas sukaupusius pašnekovus, bet ir pristatydama rubriką „Floristinis desertas“. Tačiau tam, kad žiūrovas nuolat būtų sudomintas, žinoma floristė ir pati niekuomet nenustoja gilinti savo žinių keliaudama po garsiausius pasaulio floristikos festivalius. O paskutinio renginio Belgijoje metu K. Rimienė susipažino ir su ypatingu žmogumi.

Pasaulinė garsenybė davė pažadą, kad gal kada nors išvysime jį ir Lietuvoje….

Rugsėjo pabaigoje K. Rimienė apsilankė Belgijoje, kur įvyko „Fleuramour“ festivalis. Visame pasaulyje žinomo renginio metu floristai paprastai sunaudodavo net per 200 tūkst. gėlių žiedų! Tiesa, toks renginys – ne visiems.

„Bet kas panorėjęs pristatyti savo darbus, deja, bet šiame renginyje sudalyvauti negalėtų. Paraiškos į festivalį pradedamos priimti netgi likus metams iki jo pradžios, o tam ruoštis taip pat reikia iš anksto. Tai – vienas ryškiausių Europoje vykstančių floristų renginių, į kurį kasmet iš viso pasaulio suplūsta didžiausi savo srities profesionaliai“, – sakė K. Rimienė.

Tačiau dėl pasaulinės pandemijos iki paskutinės minutės nebuvo aišku, ar renginys šiemet įvyks. Tai padarė įtaką ir atvykstantiems svečiams – šįkart čia lankėsi daugiau kaimyninių šalių floristai. Tačiau nepaisant to, K. Rimienė nepaprastai džiaugiasi įgyta patirtimi: „Smagu, kad floristikos pasaulis pagaliau pradėjo atsigauti – juk iki tol net pusantrų metų nevyko jokie renginiai, floristai negalėdavo susitikti gyvai, dalintis savo mintimis ir idėjomis…“

Kaip ir kiekvienais metais festivalis įvyko įspūdingo grožio Belgijos Alden Biesen pilyje, o visi lankytojai pamatyti aukščiausio lygio floristų darbus buvo kviečiami net 5 dienas. Nepastebėtos neliko ir K. Rimienės kurtos kompozicijos, o viena iš jų – „Flowers in Motion“ – festivalio organizatorius sužavėjo taip, jog moteris gavo išankstinį kvietimą sudalyvauti ir kitais metais.

Jau ir anksčiau floristė yra kūrusi kompoziciją kinetinės skulptūros pagrindu, o tokios judančios kompozicijos festivalyje yra tikra naujovė. Kristina nusprendė, kad šiais metais, tęsdama tradiciją, ji ir vėl pakartos savo sėkmę pristatydama judančią kompoziciją. Jai sukurti ji į pagalbą pasikvietė funkcinio dizaino specialistą Stasį Beišį.

„Džiaugiuosi, kad ji sužavėjo organizatorius – šie pasirūpino, kad būtent prie mano instaliacijos specialiai grotų muzikantas. Užburiantys fleitos garsai ir hipnotizuojantys kompozicijos judesiai tikrai neleido atitraukti žvilgsnio“, – maloniais pilies lankytojų įspūdžiais dalijosi Kristina.

Kitas festivalyje pristatytas „Pasaulis pagal moteris“ laidos vedėjos darbas buvo floristinė suknelė. Kitaip nei kiti floristai, kurie suknelėms kurti naudoja ir tekstilę, K. Rimienė ir čia pasistengė pasižymėti originalumu – moteris viską kūrė tik iš organinių medžiagų. Pagrindą sudarė balintos palmės žievė, o detalių visumą sukūrė plunksnų ir orchidėjų papuošimai.

„Būtent suknelė pareikalavo daugiausiai darbo. Pirmiausiai reikėjo padaryti vielos karkasą, vėliau jį apsiūti palmės žievėmis ir tik po to viską užbaigti žiedais bei kitais organiniais aksesuarais. Tai užtruko net dvi dienas“, – sakė ji.

Vis dėlto labiausiai K. Rimienei festivalis įsimins dėl pažinties su garsiausiu Belgijos floristu, Danieliu Ostu. 66 metų floristas nuolat dirba su pasaulio garsenybėmis ir net yra sukūręs dekorą Abu Dabio šeicho dukros vestuvėms. Tąkart jo komandoje dirbo net 376 žmonės…

Tiesa, jei ne lemtingas atsitiktinumas, šios pažinties galbūt nė nebūtų buvę. Pasirodo, kad  D. Ostas vieną iš savo parduotuvių turi įkūręs Belgijos Saint-Nicolas mieste. Bekeliaudami pro šalį, dalyviai nusprendė parduotuvę aplankyti – deja, visų pirminiam nusivylimui, ji buvo uždaryta…

Ir vis dėlto ši istorija – su laiminga pabaiga. Tuo metu, kai floristai būriavosi prie parduotuvės, pro šalį, vedinas šuniuku, kaip tik ėjo pats D. Ostas, gyvenantis minėtos parduotuvės kieme! Šis visiems floristams maloniai aprodė savo namų kiemą, kuriame įkurtas baseinas, o jame – net 50 cm ilgio žuvys! Pasirodo, kad jos – speciali Japonijos imperatoriaus dovana floristui.

Vėliau D. Ostas ne tik noriai bendravo su „Fleuramour“ festivalio dalyviais, bet netgi sutiko pats įvertinti jų darbus ir pasirašyti čia pat įsigytoje knygoje apie įžymiausius jo darbus. O K. Rimienei netgi davė pažadą apsilankyti ir Lietuvoje. Tiesa, su viena sąlyga – „Pasaulis pagal moteris“ vedėja pati turi jį čia pakviesti. Garsenybė pripažino, kad niekuomet niekur nekeliauja nekviestas…

Daugiau K. Rimienės įspūdžių ir įsimintina pažintis su garsiausiu Belgijos floristu – jau šį sekmadienį, 10.00 val. laidoje „Pasaulis pagal moteris“ per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: