„Pasidalinkime“ – tradicinis Gamtos mokyklos renginys

Birželio 5-oji, Pasaulinė aplinkos apsaugos diena – tai diena , kai apmąstome nuveiktus darbus Žemei, jos gerovei ir keliame naujus tikslus ateinantiems metams. Gamtos mokyklos bendruomenė, norėdama atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkosaugą, rengia tradicinį renginį „Pasidalinkime“.

 Norėdami gausinti gamtos išteklius ir įvairias ekosistemas, kaip palikimą ateities kartoms, kvietėme dalintis sodinukais ir patirtimi juos auginant. Populiarinome vertikaliąją daržininkystę kaip inovatyvios urbanistinės sodininkystės metodą.  Mugės dalyviai iš  atsineštų augalų sukūrė vertikalią lysvę. Dauguma namuose ir mokykloje  puoselėtų daigų ir sodinukų  mugėje atrado naujus šeimininkus, renginio dalyviai mainais įsigijo sau trokštamų augalų rūšių. Nemokamai apsikeitę augalais, dalyviai bendravo, keitėsi įvairių daržininkavimo būdų patirtimi, rekomendacijomis, išgirdo ilgametės Gėlininkų draugijos pirmininkės Vandos Šiaučiūnienės profesionalių patarimų, kaip puoselėti savo aplinką, gražinti ją, rūpintis augalais. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Povilas Urbšys, Panevėžio miesto tarybos narys Rimantas Narkūnas, kurie įsteigė ir įteikė vardinius prizus.

Gamtos mokyklos švietėjiška aplinkosauginė veikla yra gerai žinoma mieste ir edukaciniai renginiai sutelkia įvairioms veikloms švietimo įstaigų ugdytinius, mokinius, jų šeimas.

Dėl karantino apribojimų apdovanojimai liko neįteikti ankstyvą pavasarį įvykusiems renginiams, tad Pasaulinė aplinkos apsaugos diena tapo puikia proga diplomais, dovanėlėmis ir rėmėjų knygutėmis paskatinti devynis pradinių klasių mokinių mažosios olimpiados  „Pelėdžiukas 2020“ nugalėtojus, apdovanoti Žaliaisiais diplomais, padėkomis, dovanėlėmis ir rėmėjų knygutėmis 120 akcijos „Padovanok namus sparnuočiui“ meistrelių. Praėjusi šilta žiema pakeitė paukščių globos akcijos „Už vieną trupinėlį čiulbėsiu visą vasarėlę“ dalyvių veiklų pobūdį: lesinti paukščių nereikėjo, bet vyko pokalbiai apie paukštelių globą, jų reikšmę žmogui ir gamtai, pažintinė, tiriamoji, kūrybinė veikla.  Akcijoje dalyvavo per 1600 dalyvių iš 20 lopšelių darželių ir 11 bendrojo ugdymo mokyklų. Dalyviai apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis. 

Gamta mėgsta išlaikyti pusiausvyrą, to paties moko ir žmogų. Vis jautresnėmis tampančios aplinkosauginės problemos kviečia permąstyti, sudėlioti prioritetus ir atsakomybę. Tik darnoje su gamta žmogus pasieks savo tikslus, sulauks švelnesnio atsako ar pasipriešinimo. Gamtos mokyklos aplinkosauginė – edukacinė veikla skatina panevėžiečius būti atsakingais, mylinčiais Gamtą piliečiais, kviečia jungtis prie mūsų organizuojamų akcijų.

Parengė Regina Jakštonienė, Panevėžio gamtos mokyklos metodininkė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: