Pasieniečiai iš Nemuno ištraukė daugiau kaip 15 kg gintaro

Panaudoję tarnybinį katerį Bardinų užkardos pasieniečiai iš Nemuno, kuriuo eina siena su Rusija, ištraukė daugiau kaip 15 kg kontrabandinio gintaro.

Ketvirtadienio vakarą Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų pasienio užkardos pareigūnai ties Pagėgių savivaldybės Bitėnų kaimu pastebėjo Nemunu plaukiantį įtartiną objektą. Upės viduriu čia eina Lietuvos ir Rusijos siena.

Nedelsiant į šią vietą buvo nusiųstas pasieniečių kateris, kurio įgula iš upės ištraukė plaukusį ryšulį. Jis buvo apvyniotas polietilenu. Išardę pakuotę pasieniečiai joje aptiko apie 15,4 kg gintaro.

Neabejojama, kad ši kontrabanda į Nemuną buvo nuleista Rusijos pusėje ir turėjo vandeniu pasiekti Lietuvos krantą. Prie krovinio buvo pritvirtintas storas žvejybinis valas, vedantis į Rusijos pusę – taip kontrabandininkai, matyt, kontroliavo gintaro judėjimą.

Du Bardinų pasienio užkardos kinologai su tarnybiniais šunimis patikrino upės pakrantę, tačiau nei žmonių, nei įtartinų daiktų čia nebuvo. Apie įvykį pranešta ir Rusijos pasieniečiams.

Vyksta tyrimas. Gintaras saugomas Pagėgių pasienio rinktinėje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: