Pasieniečiai rado kontrabandai per sieną gabenti nešiojamą įrenginį

Kapčiamiesčio pasieniečiai sulaikė 4000 pakelių baltarusiškų cigarečių ir perėmė fizikos dėsnius išmanančių kontrabandininkų sukonstruotą nešiojamą įrenginį. Įtariama, kad jis skirtas iš Baltarusijos perkelti cigarečių krovinį fiziškai nepažeidžiant sienos ir nepaliekant ant jos pėdsakų.

Pirmadienį prieš vidurnaktį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio pasienio užkardos pareigūnai patruliavo palei sieną su Baltarusija Lazdijų rajono Pertako kaimo ribose. Lietuvos pusėje čia įrengtas patrulio takas ir kontrolinė pėdsakų juosta.

Tamsoje pasieniečiai prie pat sienos aptiko 4000 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Įtariama, kad juos čia likimo valiai paliko ką tik darbavęsi ir VSAT pareigūnų išsigandę kontrabandininkai, nespėję krovinio nunešti į Lietuvos gilumą.

Čia pat pasieniečiai rado ir savadarbį įrenginį, kuris, manoma, sukonstruotas kontrabandiniam kroviniui perkelti iš Baltarusijos teritorijos į Lietuvos pusę. Jį sudaro masyvi ant žemės dedama metalo plokštė. Į ją įstatomas metalinis vamzdis su laikikliu maždaug 7 metrų ilgio karčiai. Ji galėjo būti panaudota kaip svirtis. Kartis galbūt buvo nusukta į Baltarusijos pusę per Lietuvoje įrengtą pėdsakų juostą ir sienos liniją.

Kontrabandininkai Baltarusijoje prie karties galo, matyt, turėjo prikabinti kontrabandines cigaretes. Jų bendrininkai Lietuvoje kartį sukdami oru  rūkalus galėjo perkelti per sieną. Siena čia fiziškai nepažeista, jos kirtimo požymių irgi nepalikta.

Šis įrenginys yra greitai surenkamas. Prie metalinio pagrindo kontrabandininkai pritvirtino savadarbes petnešas, kad jį būtų patogu nešti ant nugaros.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

Cigaretės ir kontrabandininkų įrenginys saugomas Kapčiamiesčio pasienio užkardoje.

Tam, kad iš Baltarusijos gabenant cigaretes neliktų sienos pažeidimo pėdsakų, kontrabandininkai dažniausiai jas tiesiog permeta iš savo valstybės į Lietuvą. Pasieniečiai yra nustatę ir atvejų, kai tokiems perkėlimams buvo naudojamos virš sienos linijos pakeltos virvės.

Ten, kur siena eina Nerimi ir Nemunu, nereti yra atvejai, kai Baltarusijos krante cigarečių dėžės yra tiesiog paleidžiamos vandeniu tikintis, kad srovė jas atneš į Lietuvos pusę.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: