Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr.

Pasieniečiai sulaikė tvoros su Baltarusija segmentą pavogti mėginusius du šalčininkiečius

Šalčininkų rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė du vietinius gyventojus, mėginusius pavogti fizinio barjero statybose naudojamą tvoros segmentą. Ant žemės gulėjusį lakštą pasičiupusius ir į Lietuvos gilumą jį nešusius vyrus pasieniečiai užfiksavo vaizdo kameromis.

Sekmadienį vakare į įtartiną judesį sureagavo ties Šalčininkų rajono Jurgionių kaimu įrengtos VSAT vaizdo stebėjimo kameros. Sistema užfiksavo objektus prie pat valstybės sienos su Baltarusija. Čia vyksta fizinio barjero įrengimo darbai, o aplinkinės vietovės patenka į nužymėtą valstybės sienos apsaugos zoną. Lankytis tokioje teritorijoje be specialaus pasieniečių leidimo yra draudžiama.

Šį ruožą kontroliuojantys VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių užkardos pareigūnai monitoriuose identifikavo du vyrus. Jie pakėlė ant žemės gulėjusi metalinį tvoros segmentą ir mėgino eiti į Lietuvos gilumą.

Tačiau fizinio barjero detalė patiems vagišiams tapo sunkiai įveikiamu „barjeru“ – vyrai ilgokai nerado, kaip patogiai paimti lakštą, nerangiai sukinėjosi kupstais nusėtame lauke, kelissyk suklupo ir netrukus buvo sulaikyti į įvykio vietą atskubėjusių pasieniečių patrulių.

Paaiškėjo, kad tai 21 ir 34 metų Šalčininkų rajono gyventojai. Jie iškart prisipažino ketinę pasisavinti tvoros lakštą savo reikmėms. Taip pat nustatyta, kad abu vyrai į šioje vietoje nužymėtą valstybės sienos apsaugos zoną įžengė be privalomų VSAT leidimų.

Vyresniajam šalčininkiečiui, pasienio ruože nusižengusiam pirmąsyk, skirtas administracinis įspėjimas, jaunesniajam – 170 eurų bauda. Jis pasienio teisinio režimo reikalavimus pažeidžia ne pirmą kartą.

Abu vyrai perduoti Šalčininkų rajono policijos komisariato pareigūnams, kurie toliau aiškinsis vagystės aplinkybes.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr.

VSAT Komunikacijos skyriaus vedėjas                                                                               Rokas Pukinskas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: