Pasienyje su Baltarusija sulaikyti 52 neteisėti migrantai (video)

Prie sienos su Baltarusija praėjusią parą VSAT pareigūnai sulaikė 52 neteisėtus migrantus. Pirminiais duomenimis, tai yra Irako, Sirijos, Baltarusijos ir Rusijos piliečiai. Didžioji dalis migrantų – dvi grupės, 45 asmenys – sulaikyti vadinamojoje Dieveniškių kilpoje, Šalčininkų rajone. Dauguma sulaikytųjų pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Pirmą migrantų grupę, 19 asmenų, VSAT Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai sulaikė ketvirtadienį, kuomet ties Šalčininkų rajono Girdžiūnų kaimu buvo aptikti grupės asmenų pėdsakai. Jie vedė iš Baltarusijos į Lietuvą.

Vietovės apžiūrai buvo pasitelktas VSAT Aviacijos valdybos sraigtasparnis bei kinologai su tarnybiniais šunimis. Sulaikyti 19 migrantų neturėjo jokių dokumentų. Užsieniečiai prisistatė Sirijos ir Irako piliečiais. Jie pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Antrą didelę grupę, 26 asmenis, pasieniečiai sulaikė penktadienio naktį aptikę jos pėdsakus ties Šalčininkų rajono Dailidžių kaimu. Vietovės patikrai irgi buvo pasitelkti kinologai, į orą buvo pakeltas VSAT pareigūnų valdomas bepilotis orlaivis. Sulaikytieji irgi neturėjo dokumentų ir prisistatė Sirijos bei Irako piliečiais.

Abi šios Dieveniškių kilpoje, juosiamoje Baltarusijos teritorijos, sulaikytos grupės laikinai apgyvendintos įvairiuose VSAT padaliniuose. Migrantams bus atliekami COVID-19 testai.

Dar du neteisėtus migrantus ketvirtadienį sulaikė VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių užkardos pareigūnai. Užsieniečiai kirto sieną iš Baltarusijos ties Vilniaus rajono Šakiškių kaimu. Pirminiais duomenimis, tai yra Irako piliečiai. Jie turėjo šios šalies piliečių pasus, iš kurių buvo išplėšti asmens duomenų lapai bei nuotraukos. Sulaikytieji pasiprašė prieglobsčio. Jie laikinai apgyvendinti Lavoriškių pasienio kontrolės punkto patalpose. Šiuo atveju irgi bus atliekami COVID-19 testai.

Penkis asmenis, neteisėtai perėjusius Lietuvos ir Baltarusijos sieną ties Varėnos rajono Strėžiūnų kaimu, ketvirtadienį sulaikė ir Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų užkardos pasieniečiai. Pirminiais duomenimis, tai yra keturi Baltarusijos ir vienas Rusijos piliečiai.  COVID-19 testai bus atliekami ir jiems. Penkiukė taip pat pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Šiuo metu kontroliuoti sieną su Baltarusija pasieniečiams padeda papildomos pajėgos iš Viešojo saugumo tarnybos ir Šaulių sąjungos. Čia taip pat komandiruojami VSAT pareigūnai iš kitų padalinių. VSAT imasi papildomų priemonių sienos su Baltarusija apsaugai stiprinti.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti apie pustrečio šimto neteisėtų migrantų, daugiausiai Irako piliečiai. Tai tris kartus daugiau nei per visus 2020-uosius.

VSAT patarėjas  Giedrius Mišutis


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: