Pašilių stumbryne globotas stumbrės jauniklis nugaišo

Valstybinių miškų urėdija penktadienį informavo Aplinkos apsaugos departamentą, kad nugaišo Panevėžio regioninio padalinio Pašilių stumbryne sausio pradžioje priglaustas stumbriukas, kuris, kaip įtariama, gali būti sausio 3 dieną Panevėžio rajone VĮ „Valstybinės miškų urėdijos“ Krekenavos – Naujamiesčio profesionalios medžioklės plotų vienete per varyminę medžioklę sumedžiotos stumbro patelės jauniklis.

Atsižvelgdami į gautą informaciją, atsakingi AAD specialistai nedelsiant išvyko į Pašilių stumbryną situacijos užfiksavimui. Taip pat atsižvelgiant į tai, kad tyrimas dėl šio atvejo dar nėra pasibaigęs ir siekiant surinkti visą tyrimui reikalinga medžiagą, buvo kreiptasi į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą dėl laukinio gyvūno kritimo priežasties nustatymo.

AAD primena, kad po to, kai sausio 3 d. buvo nušauta stumbro patelė, veterinarijos tarnybos pažymoje konstatuota, kad stumbro patelės gimdoje vaisiaus ar jo užuomazgų nerasta. Tačiau šiuo metu aiškinamasi, ar ši stumbrė galėjo būti atsiradusio vienišo stumbriuko motina. Dėl genetinių tyrimų AAD kreipėsi į Vytauto Didžiojo universitetą. Tikimasi, kad oficialūs rezultatai bus skelbiami pirmadienį.

Taip pat primename, kad nustačius, jog patelė vedžiojo (maitino) jauniklį, būtų taikomas trigubas bazinis tarifas, t. y. paskaičiuota žala gamtai siektų 36 595,26 eurų.

Šiuo metu tyrimą dėl šio atvejo AAD atlieka specialiai sudaryta darbo grupė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: