Pasirašytas memorandumas „AuGink savo kraštą“

Ketvirtadienį Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis kartu su visos Lietuvos savivaldybių merais pasirašė Žemės ūkio ministerijos inicijuotą gerosios valios memorandumą „AuGink savo kraštą“.

Savivaldybės, pasirašiusios memorandumą, įsipareigojo populiarinti vietos regiono produktus, skatinti sveiką mitybą, siekti ilgalaikio bendradarbiavimo su vietos augintojais, įtraukti visas savo rajonų ir miestų švietimo ir ugdymo įstaigas ir skatinti dalyvauti įgyvendinant programas „Pienas vaikams“ ir „Vaisių vartojimo skatinimas mokyklose“.

„AuGink savo kraštą“ – tai pilietinė iniciatyva, siekianti ugdyti sveiką, stiprią ir pilietišką visuomenę, skleisti žinias apie vietinius žemės ūkio produktus, stiprinti jų įvaizdį. Tai ne tik padės išlaikyti daugiau darbo vietų regionuose, bet ir stiprins kaimo bendruomenes.

Naujojo finansinio laikotarpio Lietuvos kaimo plėtros programoje iškeliamas svarbus tikslas auginti ir plėtoti kaimą. Vienas iš būdų jo siekti – skatinti bendruomenę rinktis vietinių ūkininkų siūlomą produkciją.

Memorandumo dalyvius pasveikinęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pasidžiaugė, kad visos Lietuvos savivaldybių merai vieningai pasirašė gerosios valios memorandumą.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė susirinkusiesiems pristatė bendrą Lietuvos žemės ūkio situaciją ir pažymėjo, kad bus siekiama dar glaudesnio Žemės ūkio ministerijos ir Savivaldybių bendradarbiavimo tam, kad šalies ūkininkai galėtų greičiau gauti reikiamą informaciją ar naujienas.

Prie „AuGink savo kraštą“ projekto taip pat prisijungė šalies žiniasklaidos priemonės, Aleksandro Stulginskio universitetas, Lietuvos skautai, Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Priekrantės Verslinės ir Rekreacinės Žuvininkystės Asociacija.

Panevėžio rajono savivaldybei dalyvavimas šioje pilietinėje akcijoje ne naujiena, o seniai pradėto darbo tąsa. Savivaldybė viena pirmųjų šalyje pradėjo rūpintis sveika moksleivių ir darželinukų mityba. Programa „Pienas vaikams“ rajono mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose pradėta įgyvendinti 2004 metais, programa „Vaisių vartojimo skatinimas mokyklose“ – 2009 metais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *