Arnas Butkevičius (LKF nuotr.)

Pasiruošimas Europos krepšinio čempionatui tęsiasi: lietuviai šiandien stoja į kovą su Estijos ekipa

Birželio mėnesį prasidėjusi krepšinio karštligė tęsiasi. Šiandien, ketvirtadienį, po neilgos pertraukos Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė stos į dvikovą su Estijos ekipa namuose, Klaipėdoje. Rungtynes žiūrovai kviečiami stebėti per TV3 televiziją arba internetu, naujienų portale tv3.lt.

Lygiai trijų savaičių pertrauką turėję krepšininkai neseniai grįžo į krepšinio stovyklą, kurioje ir toliau ruošėsi 2022 m. FIBA Europos krepšinio čempionatui. Per pasiruošimo laikotarpį Lietuvos rinktinė sužais septynias draugiškas ir dvi 2023 m. FIBA Pasaulio taurės atrankos rungtynes.

Šią savaitę Lietuvos rinktinės laukia du susitikimai su Estijos komanda. Šiandien – Klaipėdoje, o rugpjūčio 7 d. – Alytuje.

„Dabar mūsų tikslas yra pagauti žaidybinį ritmą, įvykdyti naujai išmoktus dalykus – tuos, kuriuos atidirbinėjame šiose pasirengimo stovyklose. Svarbiausia yra kaip įmanoma geriau įgyvendinti trenerių planą, mokytis iš klaidų ir iš šių varžybų pasiimti kuo įmanoma daugiau gerų dalykų“, – apie artėjančias rungtynes sako vienas iš rinktinės krepšininkų, Arnas Butkevičius.

Į treniruočių stovyklą liepos 25-ąją atvyko didžioji dalis rinktinės žaidėjų. Rugpjūčio 6-ąją prie komandos prisijungs ir dar du ilgai laukti žaidėjai – Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis. Pastarieji su rinktine žaisti ankstesnėse varžybose negalėjo dėl NBA lygos taisyklių.

Paklaustas, kaip pastarųjų prisijungimas pakeis rinktinės žaidimą, A. Butkevičius neslėpė – pokyčių tikrai bus: „Ne paslaptis, kad didžioji dalis žaidimo suksis aplink juos – jie tikrai įneš savo indėlį. Jie yra šios komandos ašis – laukiame, kol jie prisijungs, nes jie yra labai didelė jėga“.

Neseniai „FIBA“ Europos čempionato atstovai paskelbė turnyro komandų reitingus. Pagal juos lietuviai vertinami kaip penkti pajėgiausi. „Šie reitingai yra sudaromi visą laiką – tiek prieš klubinį sezoną, tiek prieš rinktinės varžybas. Tačiau jie nieko nepasako – viską reikia įrodyti aikštelėje“, – įsitikinęs krepšininkas.

Lietuvos krepšinio rinktinė birželio mėnesį sužaidė pirmąsias kontrolines rungtynes prieš latvius. Atrankos turnyro tęsinyje, liepos 1-ąją dieną, lietuviai įveikė bulgarus, o liepos 4-ąją nusileido čekams.

Šią krepšinio kupiną vasarą, TV3 žiūrovus lydės ne tik daugybė rungtynių ir artėjantis Europos krepšinio čempionatas, bet ir istoriniai momentai dokumentikos cikle „Krepšinio namai“. Jį žiūrovai išvys jau nuo rugpjūčio 8 dienos.

Dokumentinis ciklas taps tikru desertu šios sporto šakos aistruoliams – šią vasarą stebėkime ne tik, kaip mūsų krepšininkams seksis artimiausiose kovose, bet ir prisiminkime visa tai, kas buvo anksčiau. „Krepšinio namai“ pakvies nostalgiškai pažvelgti į mūsų šimto metų krepšinio istoriją iš arčiau.

Rungtynes prieš Estijos ekipą šiandien stebėkite nuo 19.30 val. per TV3 – www.tv3.lt/eurobasket2022


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: