Pasiūlymą apie sveikatos draudimą kalbėtis per nuotolį priėmė 12 mokyklų

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK), ne vienus metus organizavusi gyvus susitikimus su Panevėžio miesto gimnazijų abiturientais, šiais metais suplanavo 10 susitikimų su kitų vietovių gimnazistais. Viena vertus, karantinas atėmė galimybę su mokiniais susitikti gyvai, kita vertus, jis sudarė sąlygas per nuotolį pasiekti tikslines grupes iš tolimesnių rajonų.  

Pritaikiusi bendradarbiavimo su Panevėžio miesto gimnazijomis pagal miesto savivaldybės inicijuotą jaunimo profesinio orientavimo projektą patirtį, Panevėžio TLK šiais metais apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) svarbą, garantijas Lietuvoje ir užsienyje, PSD sistemą, jos principus, draudimo galimybes, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) svarbą ir kt. nuo kovo pabaigos iki balandžio pirmosios jau pasakojo maždaug šimtui Biržų rajono Vabalninko Balio Sruogos, Panevėžio rajono Velžio ir Panevėžio miesto Vytauto Mikalausko menų gimnazijų abiturientų.

Mokiniai trumpai supažindinti su PSD veikimo Lietuvoje principais, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) pajamomis ir išlaidomis, ligonių kasų veikla, jos paskirtimi suteikti garantiją, kad sveikatos priežiūros paslaugų, suteiktų apdraustiesiems PSD, išlaidos būtų kompensuotos ir kt. Abiturientams paaiškinta, kas ir kaip apmoka gyventojų sveikatos priežiūros paslaugas, kaip patys gyventojai ir valstybė prisideda prie PSD sistemos išlaikymo, kur slypi pavojai padaryti žalą PSDF biudžetui ir ką daryti, kad tų pavojų būtų išvengta.

Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė ir patarėja Laura Nakrošienė pasakojo apie valstybės lėšomis draudžiamų asmenų grupes, PSD nepertraukiamumo svarbą ir įmokas, mokinių ir studentų PSD detales, kokias galimybes viešint kitose Europos Sąjungos šalyse suteikia ESDK turėjimas, kaip galima pačiam elektroniniu būdu užsisakyti šią kortelę ar susiformuoti bei atsisiųsti jį pakeičiantį sertifikatą ir pan.

Akcentuota, kad  PSD yra privalomas visiems Lietuvos gyventojams ir jis turi būti nenutrūkstamas. Paaiškinta, nuo ko reikia pradėti, norint nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas, apmokamas iš PSDF biudžeto tiems, kurie pradeda savarankišką gyvenimą. Pažymėta, kad nustojus galioti PSD, kiekvienam asmeniui papildomai suteikiamas vienas mėnuo, per kurį leidžiama nemokamai gydytis, gauti kitas sveikatos priežiūros paslaugas su sąlyga, kad per tą papildomą mėnesį asmuo vėl pasirūpins savo PSD – mokysis, įsidarbins, pradės individualią veiklą ir ims savarankiškai mokėti sveikatos draudimo įmokas ar pan.  

Kitokią 45 minučių trukmės pamoką stebėję pedagogai sakė ir patys sužinoję nemažai naujų dalykų arba pasikartoję šiek tiek žinomus. Jų tvirtinimu, susitikimų su ligonių kasos atstovais valandėlė naudinga ir būsimiems studentams, besimokysiantiems Lietuvoje ar užsienyje, ir tiems, kurie ketina dirbti ar jau dirba.

Kadangi susitikimai su mokiniais vyko virtualiai, jiems surengta ir virtuali viktorina, kurioje abiturientai turėjo galimybę per programėlę atsakyti į 10 viktorinos klausimų, susijusių su pamokoje pateikta informacija, bei iš karto sužinoti laimėtojus, kuriuos netrukus pasieks Panevėžio TLK prizai. Priklausomai nuo dalyvių skaičiaus, laimėtojais galėjo tapti 3, 5 arba 7 žaidėjai.

Viktoriną išbandžiusi Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos abiturientų auklėtoja Audronė Štirvydienė pastebėjo, kad klausimų buvo visokių – ir lengvų, ir sunkesnių. Bet labiausiai, anot jos, buvo smagu teisingai pažymėti, kiek pacientui, jei jis būtų neapsidraudęs PSD, tektų mokėti už insulto gydymą, nes kaip tik šiomis išlaidomis ji neseniai pati domėjosi, kai artimas žmogus patyrė insultą.

Po mokinių atostogų per balandžio mėnesių planuojama surengti dar 7 tokius pat virtualius susitikimus su Panevėžio, Molėtų, Ignalinos rajonų ir vienos Panevėžio miesto mokyklos abiturientais.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: