Lietuvos bokso federacijos nuotr.

Paskelbti geriausi 2022 m. Lietuvos bokso federacijos boksininkai: dominuoja merginos

Pasibaigus daug skambių pergalių atnešusiam 2022 m. sezonui Lietuvos bokso federacija (LBF) išrinko geriausius šalies metų boksininkus ir kitų nominacijų laimėtojus.

LBF atstovai mėgėjų varžybose šiemet iškovojo vieną pasaulio čempionato medalį ir net 8 Senojo žemyno pirmenybių apdovanojimus – 2 suaugusiųjų moterų, 2 jaunimo moterų ir net 4 jaunių merginų kategorijose.

Surengtas ir didžiausias per pastarąjį dešimtmetį Lietuvos bokso čempionatas, kuriame varžėsi 99 boksininkai – 80 vyrų ir 19 moterų.

Lapkričio pabaigoje vykusio LBF Vykdomojo komiteto posėdžio metu buvo nuspręsta, kad dėl išskirtinių pasiekimų geriausia boksininke moterimi suaugusiųjų kategorijoje išrinkta kaunietė Gabrielė Stonkutė.

G.Stonkutė gegužę tapo Turkijoje vykusio pasaulio čempionato nugalėtoja, o spalį Juodkalnijoje dar kartą įrodė savo sugebėjimus ir iškovojo Europos čempionės titulą.

Maža to, kovo mėnesį vykusiame Europos jaunimo iki 22 metų bokso čempionate G. Stonkutė iškovojo bronzos medalį.

„Šie metai buvo geriausi per visą, nors dar ir neilgą, mano karjerą. Pasiekiau visus aukščiausius rezultatus svarbiausiose varžybose. Buvo labai daug emocijų, kurias dabar sunku nupasakoti, bet esu labai laiminga, kad sezoną uždariau su trenksmu ir iškėliau Lietuvos merginų boksą šiek tiek aukščiau, nei jis buvo prieš tai“, – kalbėjo G. Stonkutė.

Geriausiu boksininku vyrų kategorijoje pripažintas dar vienas LBF flagmanas, jau keletą metų kremtantis profesionalo duoną, kaunietis Eimantas Stanionis.

E.Stanionis balandžio 17-ąją įspūdingoje 12 raundų trukusioje Pasaulio bokso asociacijos (WBA) kovoje palaužė rusą Radžabą Butaevą ir tapo pasaulio profesionalaus bokso čempionu.

„Tapimas pasaulio bokso čempionu buvo visiškas svajonės išsipildymas. Tuo pačiu tai yra ne tik geriausi, bet ir neaiškiausi bei sudėtingiausi mano karjeros metai, nes jau 8 mėnesius ruošiuosi kovoti, bet, deja, dar neturiu kovos datos ir netgi tiksliai nežinau su kuo kovosiu“, – nuogąstavimo dėl ateities neslėpė E. Stanionis.

Geriausių jaunių ir jaunimo kategorijose iš vaikinų bei merginų buvo renkamas vienas laimėtojas arba laimėtoja. Europos jaunimo bokso čempionate balandžio mėnesį bronzos medalį iškovojusi pasvalietė Kamilė Aglinskaitė buvo išrinkta geriausia jaunimo amžiaus grupės boksininke.

„Šis sezonas man buvo nepamirštamas, nes pranokau pati save, – teigė K. Aglinskaitė. – Europos jaunimo čempionate buvau trečia, o pasaulio jaunimo čempionate likau penkta, todėl šie metai man atvėrė daugiau galimybių siekti aukštumų. Dabar emocijos jau atslūgusios, bet džiaugiuosi, kad turėjau galimybę išbandyti save tokio lygio varžybose, apie kurias prieš kelerius metus galėjau tik pasvajoti. Dabar vėl kibsime į treniruotes ir ruošimės kitoms svarbioms varžyboms, kuriuose tikiuosi dar geresnių pasiekimų.“

Tuo metu geriausia jaunių grupės boksininke LBF VK išrinko šiaulietę Gabrielę Sinickaitę, kuri spalį vykusiame Europos jaunių bokso čempionate iškovojo bronzos medalį.

„Sezonas praėjo sklandžiai. Neturėjau jokių rimtų traumų, kas leido tęsti pasiruošimą Europos čempionatui viso sezono metu. Žinoma, buvo visko, kai nuovargis pasiekė aukščiausią lygį, kai norėjosi sustoti, bet kai matai pačios savęs tobulėjimą ir gerus rezultatus, nuovargis atsiperka su kaupu. Manau, kad rezultatai puikiai apibūdina sezoną ir tai kaip jaučiausi. Dabar jau laukia naujas sezonas ir naujos kovos“, – nekantravo G. Sinickaitė.

„Metų proveržio“ nominacijoje triumfavo Ana Starovoitova. 20 metų tokio laimėjimo laukusi klaipėdietė spalį vykusiame Europos moterų bokso čempionate laimėjo bronzos medalį.

„Šie metai buvo kupini emocijų. Negaliu sakyti, kad jie buvo lengvi, nes praėjusiais metais netekome dviejų svarbių žmonių, tad tuo metu negalvojau nei apie varžybas, nei apie stovyklas, – atviravo A. Starovoitova. – Ir treneris, ir vyras motyvavo judėti toliau, o ir mano noras vis didėjo. Treniruodama vaikus matau, kaip jie atiduoda save, tad tai motyvuoja sportuoti ir mane.

Panašu, kad šiemet ėmiau mėgautis boksu. Nors ne visada išeina, mokausi klausyti, ką prie ringo sako treneriai ir čia tikrai jaučiu tobulėjimą. Po pasaulio čempionato jaučiau, kad galiu daugiau. Atsirado ir noras, ir milžiniškas alkis. Kai Europos čempionate stovėjau ant 3 vietos pakylos, jausmas buvo neapsakomas. Dabar aš esu laiminga, bet nenuleidžiu rankų ir dirbsiu toliau.“

LBF VK sprendimu geriausiu Lietuvos bokso treneriu išrinktas kaunietis Vidas Bružas, kurio auklėtiniai E. Stanionis ir G. Stonkutė tapo pasaulio čempionais, o pastaroji dar iškovojo ir Senojo žemyno nugalėtojos trofėjų.

„Per vienus metus iškovoti tiek medalių ir titulų yra tikrai gerai, bet nemanau, kad čia yra viršūnė. Jei galvočiau, kad čia yra viršūnė, tuomet būtų blogai. Manau, kad 2024 metai parodys, kas ką gali ir kas ko vertas. Dabar svarbiausia yra iškovoti kelialapį į Paryžių ir olimpinėse žaidynėse laimėti medalį. Tada būtų tikrai gerai.

Visada turi žiūrėti į kalną, o ne nuo jo į apačią. Jei tu žiūri žemyn, gali suprasti, kad tobulėjimas pasibaigė. Tai yra dažna sportininkų ir trenerių problema, nes pasiekę minimalius tikslus jie sustoja ir toliau neina. Reikia nesustoti ir tų tikslų, ypač aukščiausių, siekti“, – pabrėžė V. Bružas.

Geriausiu metų teisėju LBF VK nutarimu buvo išrinktas tarptautinės kategorijos teisėjas Rytis Vasiliauskas, šiemet dirbęs ir Europos moterų čempionate, ir lapkritį vykusiose pasaulio jaunimo pirmenybėse.

„Sezono pabaiga tikrai buvo intensyvi ir apkrauta, – pripažino R. Vasiliauskas. – Jei sezono pradžia buvo lėtesnė, tai pabaigoje atsirado kvietimai į tarptautinius turnyrus, Europos ir pasaulio čempionatą. Aukščiausiame lygyje prireikė kelių kovų, kad pagaučiau ritmą. Ypatingai sunkus buvo pasaulio jaunimo čempionatas. Kadangi varžėsi daug dalyvių, organizatoriai pirmą kartą taikė neįprastą varžybų vykdymo programą ir visą savaitę per dieną tekdavo atlaikyti po tris kovų sesijas. Darbo buvo daug, bet džiaugiuosi šiomis patirtimis.“

„Metų bokso renginio“ nominacijoje geriausiu buvo išrinktas Kauno prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ organizuotas tarptautinis bokso mačas „United Punch“ tarp Lietuvos ir Ukrainos boksininkų.

„Nemuno saloje stovi Kauno sporto meka vadinama „Žalgirio“ arena – kiekvieno sportininko ar varžybų organizatoriaus svajonė. Mes ne kartą turėjome renginius Kauno sporto halėje, kuri jau atsinaujino. Tikimės, kad į ją mes dar tikrai sugrįšime ir ten surengsime ne vieną turnyrą, bet būtent tokie vieši renginiai, koks buvo „Akropolyje“, yra nedidelis žingsnelis link tikslo kažkada įžengti į „Žalgirio“ areną“, – atviravo vienas iš „United Punch“ mačo organizatorių Daivaras Judinas.

Išskirtinius bokso metus apžvelgęs LBF prezidentas Darius Šaluga teigė, kad dabar pagrindinis šalies boksininkų tikslas bus kelialapiai į Paryžiaus olimpines žaidynes.

„Lietuvos bokso sezonas šiemet buvo vienas geriausių istorijoje. Tikiu, kad šalies boksininkų, ypač merginų, pasiekimai Europos ir pasaulio čempionatuose džiugino ne tik bokso bendruomenę, bet ir likusią Lietuvos visuomenę. Esame suformavę pajėgią šalies rinktinę ir dabar didžiausią dėmesį kreipsime į 2024-ųjų Paryžiaus olimpinių žaidynių atranką“, – akcentavo D. Šaluga.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: